II Mistrzostwa Ząbek w Wyciskaniu Sztangi Leżąc, 24.09.

W sobotę 24.09.2022 w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Ząbkach odbyły się Mistrzostwa Ząbek w Wyciskaniu Sztangi Leżąc.

Rywalizacja toczyła się w kategoriach wagowych oraz formule Wilks’a w poszczególnych kategoriach wiekowych.

Wśród mieszkańców Ząbek wystartowali: Mateusz Wszałkowski zajmując I miejsce w kategorii „do 83 kg” z wynikem 155 kg oraz Rafał Struś z II miejscem w kategorii do 73 kg z wynikiem 152.5 kg. Pierwsze miejsce w tej kategorii zajął wielokrotny rekordzista świata Roman Yeremashvili z wynikem 200 kg, wygrywając tym samym rywalizację w grupie MASTERS.

Bardzo dobry występ zaliczyła Justyna Ząbek (4W-MBOT Olsztyn), która z wynikiem 90 kg wygrała kategorię wagowa i kategorię wiekową MASTERS pokonując Agatę Kwiatkowską (KS Raszyn), Medalistkę Polski w Trójboju Siłowym.

Najlepsi zawodnicy otrzymali medale,  puchary  i nagrody rzeczowe ufundowane przez firmę Polmlek.

Sędzią Głównym zawodów był Kamil Jarota, wielokrotny medalista Mistrzostw Europy i Świata w trójboju siłowym.

Mistrzostwa Ząbek w Wyciskaniu Sztangi Leżąc zostały zorganizowane i dofinansowane przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji Ząbki, pod patronatem Burmistrza Miasta Ząbki, we współpracy z Klubem Sportowym ProLifting Ząbki.