Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

KRWIOBUS, niedziela 19.09.

W najbliższą niedzielę, tj. 19 września br. zapraszamy na kolejną akcję poboru krwi, która odbędzie się w godz. 9:00-14:00 przed Miejskim Centrum Sportu w Ząbkach (BASEN), przy ul. Słowackiego 21. W trakcie czterech tegorocznych ząbkowskich akcji poboru krwi udało nam się pozyskać blisko 53 litrów <img src="https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t1a/1/16/1fa78.png" border="0" alt="">

ZAPRASZAMY NA ZAJĘCIA TAI - CHI

Tai Chi 60+ 60-minutowe ćwiczenia dostosowane do możliwości osób dojrzałych.

• ZAJĘCIA ODBYWAĆ SIĘ BĘDĄ W ŚRODY, w godz. 9.00 – 10.30
START 08.09.2021r.
dołączyć można w każdej chwili

• CENNIK ZAJĘĆ:
- 60 zł / m-c / 4 zajęcia (dla osób z Kartą Mieszkańca Ząbek)
- 65 zł / m-c / 4 zajęcia (dla osób bez Karty Mieszkańca Ząbek)
- 25 zł / wejście jednorazowe (dla wszystkich)

Tai Chi jest systemem ćwiczeń przeciwdziałających procesom starzenia. Zamiast im się poddawać, starsi wiekiem adepci Tai Chi usprawniają umysł i ciało oraz przywracają równowagę:
* metaboliczną,
* fizyczną,
* psychiczną.
W szkole Nikko Tai Chi szczególny nacisk kładziemy na walory zdrowotne systemu. Dlatego w czasie zajęć z seniorami przenosimy akcent na łagodne formy typowe dla rodziny stylów Yang.
W programie mi. in.:
- I i II część 108 formy Tai Chi,
- 8 Części Brokatu, Yang Qi Gong, Wudang 6 Basics Steps,
- Ćwiczenia Rozwijania Jedwabiu,
- mindfulness,
- ćwiczenia oddechowe,
- tuishou.
Każdy z adeptów ćwiczy odpowiednio do swoich możliwości fizycznych i psychicznych. Tai Chi zapobiega:
- schorzeniom kręgosłupa,
- cukrzycy,
- nadciśnieniu,-.
- stresowi i innym chorobom cywilizacyjnym.
„Tai Chi jest doskonałą, bezkontuzyjną formą ćwiczeń zdrowotnych szczególnie dla osób w wieku 40+ i starszych, oraz narażonych na kontuzje i po przebytych chorobach" (cytat z raportu Światowej Organizacji Zdrowia).
Uwaga! Zajęcia nie zastępują fizjoterapii. Natomiast wspierają i wzmacniają jej efekty!

Janusz Kieś ćwiczy pod okiem Michała Stachurskiego od 2005 r. Rozpoczął od stylu yang. Przez trzy lata pogłębiał zrozumienie Tai Chi, studiując klasyczny styl chen pod kierunkiem jego wybitnego znawcy Marka Balińskiego. Dwa lata poświęcił na ćwiczenie technik oddechowych i trening uważności w jednym z polskich klasztorów. Od 8 lat prowadzi grupy w Warszawie i Wołominie. Współpracował z Polskim Stowarzyszeniem Stwardnienia Rozsianego, Urzędem Dzielnicy Mokotów, Sportową Rodziną PL itp. Poprzez publikacje prasowe i filmy popularyzuje wiedzę o Tai Chi. Posiada uprawnienia państwowe w zakresie kinezygerontoprofilaktyki.

Do ćwiczeń wystarczy wygodny, luźny strój i zwykłe trampeczki na płaskiej podeszwie.