Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Finały powiatu wołomińskiego XIV turnieju "Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku"

W dniach 13-14.03.2014 r. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zorganizował Finały Powiatu Wołomińskiego XIV Turnieju Piłki Nożnej „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”. W czwartek 13.03. b.r. do rozgrywek przystąpili chłopcy w kategorii U-10 czyli urodzeni po 01.01.2004 r. W turnieju wzięło udział 6 drużyn.

XIV Turniej o Puchar Tymbarku. W grupie A rywalizowały drużyny: Szkoły Podstawowej nr 1 w Ząbkach, Huraganu II Wołomin i Szkoły Podstawowej w Poświętnem. Tu bezkonkurencyjni okazali się zawodnicy ząbkowskiej „Jedynki”, którzy pokonali Huragan 6:0 i Poświętne 7:0 i z pierwszego miejsca w grupie awansowali do półfinałów. W grupie B spotkały się zespoły: Szkoły Podstawowej nr 1 z Marek, Huraganu I Wołomin i Orły Zielonka. Rozgrywki w tej grupie pewnie wygrały Orły Zielonka. W półfinałach ząbkowska „Jedynka” nie dała szans swojemu imiennikowi z Marek wygrywając 6:1. w drugim półfinale Orły Zielonka pokonały 2:1 Huragan II Wołomin. Tak więc w finale spotkały się drużyny Orłów Zielonka i Szkoły Podstawowej nr 1 w Ząbkach. Mimo przewagi i kilku dobrych sytuacji do strzelenia bramki przez chłopców z Ząbek mecz zakończył się bezbramkowym remisem. O tym kto będzie reprezentował powiat wołomiński w finałach województwa mazowieckiego zadecydowały rzuty karne. W tym elemencie lepsi byli chłopcy z Orłów Zielonka, którzy pokonali „Jedynkę” 3:2.

Następnego dnia do rywalizacji przystąpili chłopcy w kategorii U-12 czyli urodzeni po 01.01.2002 r. Tym razem w turnieju udział wzięło 10 drużyn podzielonych na trzy grupy. w grupie A, z której do półfinałów awansowały dwa zespoły wystąpiły: Szkoła Podstawowa nr  1 Marki, Szkoła Podstawowa nr 2 Zabki, Szkoła Podstawowa nr 2 Radzymin i Orły II Zielonka. W grupie B grały zespoły: Szkoły Podstawowej  Poświętne, Szkoły Podstawowej Czarna i Szkoły Podstawowej nr 3 z Ząbek. W grupie C zmagania rozpoczęły drużyny: Orłów I Zielonka, Szkoły Podstawowej Zabraniec i Szkoły Podstawowej nr 1 w Ząbkach. Po rozegraniu 12 spotkań eliminacyjnych w pierwszym półfinale spotkały się drużyny Orłów Zielonka i SP 2 Ząbki. Wyraźnie lepsi byli zawodnicy z Zielonki, którzy wygrali to spotkanie 3:0. W drugim półfinale zmierzyły się drużyny SP 1 Marki i SP 3 Ząbki. Po wyrównanym meczu minimalnie lepsi byli chłopcy z Marek, którzy wygrali 1:0. W finale Orły I Zielonka pokonały Szkołę nr 1 z Marek 1:0 i podobnie jak w kategorii U-10 będą reprezentować powiat wołomiński na szczeblu województwa mazowieckiego.

  • DSC06411
  • DSC06412
  • DSC06414
  • DSC06415
  • DSC06416
  • DSC06417

WYNIKI KATEGORII U-10

WYNIKI KATEGORII U-12