Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Zapraszamy do Miasteczka Ruchu Drogowego w Ząbkach

wtorek, 23 czerwiec 2020

Zapraszamy do ogólnodostępnego miasteczka ruchu drogowego dla dzieci i młodzieży w Ząbkach przy ul. Tęczowej / Jesiennej.

Miasteczko czynne jest od środy 24.06., codziennie w godz. 9.00 - 21.00.

Obiekt ma na celu naukę oraz doskonalenie jazdy na rowerze a także edukację w kwestiach przepisów ruchu drogowego i bezpieczeństwa na drodze.

Na terenie Miasteczka obowiązują przepisy zgodne z Kodeksem Drogowym. Uczestnicy muszą stosować się do umieszczonych tam znaków i sygnałów drogowych oraz ogólnych zasad i przepisów ruchu drogowego.

 

Miasteczko ruchu drogowego daje możliwość właściwego przygotowania dzieci do bezpiecznego korzystania z dróg. Każde dziecko kończące szkołę podstawową powinno posiadać kartę rowerową. Szkolenie rowerzystów jest inwestycją w bezpieczeństwo, gdyż najmłodszy uczestnik ruchu drogowego przygotowany do bezpiecznego poruszania się rowerem staje się bardziej świadomym pieszym, a gdy dorasta ma ugruntowane podstawy do zdobycia karty motorowerowej, a następnie prawa jazdy. 

Pamiętajcie o kaskach. Kask jest istotnym elementem wyposażenia rowerzysty, jest to ochrona głowy stworzona z myślą o zapobieganiu urazów podczas jazdy w terenie. Warto używać kasku podczas jazdy na rowerze, aby zniwelować skutki takich zdarzeń jak: niezachowanie bezpiecznego odstępu podczas wyprzedzania jednośladu przez innych użytkowników ulic lub nieodpowiedzialne użycie klaksonu tuż za plecami jadącego rowerzysty. Upadek podczas przejażdżki po lesie może zakończyć się uderzeniem głową o korzeń lub pień drzewa. Kolizje z pieszymi i innymi rowerzystami mogą się przytrafić np. na ścieżce rowerowej.