Fakty i mity o aktywności fizycznej w obiektach sportowych

Thursday, 13 August 2020

Drodzy Klienci,
zdajemy sobie sprawę z tego, że istnieje niemała grupa naszych Klientów, którzy z obawy o swoje zdrowie nie zdecydowali się jeszcze na powrót do treningów w obiektach stacjonarnych. Jednocześnie jesteśmy świadomi tego jak wiele sprzecznych informacji na temat wirusa Covid-19 jest podawanych w środkach masowego przekazu. Z tego powodu powstaje mnóstwo pytań o to, czy trening w obiekcie sportowym jest bezpieczny: czy koronawirus przenosi się przez ludzki pot, czy przenosi się na większe odległości niż zalecany dystans społeczny (1,5 m), czy możemy się zarazić poprzez dotykanie tych samych powierzchni, które dotykała osoba chora, czy korzystanie z prysznica w obiekcie publicznym jest bezpieczne?
W związku z powyższym firma Benefit Systems postanowiła poprosić o komentarz eksperta, specjalistę chorób zakaźnych i medycyny sportowej dr hab. n. med. Ernesta Kuchar z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.
Zachęcamy Was do zapoznania się z materiałem, w którym dr Ernest Kuchar odnosi się do najczęściej powielanych mitów związanych z wirusem Covid-19.

 materiał: COVID-19: Fakty i mity o aktywności fizycznej w obiektach sportowych