VI turniej z cyklu VICTOR GRAND PRIX ZĄBEK W BADMINTONIE O PUCHAR BURMISTRZA

Od początku dzieci podeszły do gier z werwą i reagowały bardzo emocjonalnie. Na szczęście na  koniec było zadowolenie. Wygrał, po bardzo zaciętym finale Ignacy Repiński, pokonując Dawida Siwka, a   trzecie miejsce zajął Jan Wilczak .W całości cyklu prowadzą z tą samą ilością punktów Michał Szempliński i Ignacy Repiński, trzecie miejsce ze stratą 6 punktów zajmuje Kacper Gajos.

U dziewcząt z klas 4-6 zwyciężyła świetnie dysponowana w sobotę Weronika Szemplińska, przed Agnieszką Dziejarską i Karolina Łukomską. W generalce prowadzi Kamila Mil, przed Julią Sobolewską i Karoliną Łukomską.

U chłopców z klas 4-6 też wygrał zawodnik z „klanu” Szemplińskich – Karol, pokonując po bardzo emocjonującym finale zawodnika z Klanu Walocha – Jakuba . Trzeci był Kuba Mikołajczyk. W generalnej prowadzi Karol przed Kubą Walocha i Błażejem Krawczykiem.

W gimnazjum u dziewcząt wygrała Ada Trusińska przed Izą Pomykałą, a u chłopców wygrał Adam Walocha, przed Damianem Milem . W cyklu u dziewcząt prowadzi Iza Pomykała przed Adą i Ulą Trusińskimi, a u chłopców Kasia Wróblewska, przed Damianem Mil i Adamem Walochą.

Na koniec w grach podwójnych wygrały Kasia Wróblewska z Izą Pomykała przed Adamem i Jakubem Walocha i Weroniką i Karolem Szemplińskimi. W klasyfikacji prowadzi Adam i Kuba, przed Izą i Kasią, a  trzecie miejsce Weronika i Karol .

I  jeżeli chodzi o dzieci, to tyle. Dobrze , że coraz więcej pojawia się najmłodszych i mam nadzieje , że ta tendencja się utrzyma. Martwi mnie niska liczba gimnazjalistów i mam nadzieje , że to się zmieni.

U dorosłych z frekwencją nie było problemu. Stawili się jak zwykle licznie. Natomiast pojawił się problem z rozstrzyganiem pojedynków w dwóch setach, ponieważ na ponad 60  meczów aż 34 były trzysetowe, a królował w tym Wiesiek Gajos, który wszystko rozegrał w trzech setach. Ale do rzeczy!  U amatorów pierwszy raz Bogdan Kitliński musiał uznać wyższość innego zawodnika i przegrał finał ze świetnie dysponowanym Irkiem Wróblewskim. Trzeci był Sławek Marcinkowski. W generalce Bogdan prowadzi przed Irkiem i Jackiem Kutlą, który tym razem zajął w turnieju czwarte miejsce.

Pań, tym razem, zagrało 5. Wygrała Monika Łepkowska, przed Asią Mądry i Moniką Walochą. Czwarta była najmłodsza uczestniczka turnieju dorosłych, Weronika Szemplińska.

W klasyfikacji prowadzi Kasia Wróblewska przed Asią Mądry i Monikami Łepkowską i Walocha. U  panów z zaawansowanych wygrał Jacek Sadrzak, ale Tomek Mądry trochę napędził mu stracha w finale. Po wygraniu pierwszego seta i przy wyniku 18:14 dla Tomka, wszyscy na sali wietrzyli niespodziankę, ale Jacek wytrzymał i zakończył pojedynek zwycięsko. Trzecie miejsce zajął Tomek Mikołajczyk. W całości cyklu prowadzi Dawid Maron, przed Tomkami Mądrym i Łepkowskim.

W grach podwójnych też bez większych niespodzianek. Wygrali Dawid Maron i Maks Jechna, przed Michałem Koreckim i Wieśkiem Gajosem i Marleną Gabarkiewicz, która grała ze Sławkiem Marcinkowskim. W klasyfikacji generalnej prowadzą Dawid i Maks, którzy praktycznie zapewnili sobie zwycięstwo , na drugie miejsce wskoczyli Michał i Wiesiek, a trzecie zajmują Artur i Paweł Tomczakowie.

Dziękuje wszystkim za przybycie i zapraszam na następny turniej, który odbędzie się 05  kwietnia.

KLASYFIKACJA PO VI TURNIEJU W ZAKŁADCE GRAND PRIX W BADMINTONIE

Zapraszam

Marek Krawczyk

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Enquire now

Give us a call or fill in the form below and we will contact you. We endeavor to answer all inquiries within 24 hours on business days.