VII turniej badmintona z cyklu Victor Grand Prix’2013/2014 pod patronatem Burmistrza Miasta Ząbki

W kategorii dziewcząt z klas 4-6 zwyciężyła Weronika Szemplińska przed Agnieszką Dziejarską i debiutującą w naszym turnieju Magdą Krupa. W generalnej prowadzi Kamila Mil przed Julią Sobolewską i Agnieszką Dziejarską. Po uwzględnieniu warunku 8 najlepszych turniejów Julia ma więcej punktów niż Kamila.

U chłopców z klas 4-6 zwyciężył Karol Szempliński przed Kubą Walocha i Błażejem Krawczykiem. Ta sama kolejność jest w cyklu i wygląda na to, że tych trzech Panów  między sobą rozegra walkę o końcowy sukces.

W rozgrywkach gimnazjalistów nadal niska frekwencja. Tym razem zgłosiło się pięciu zawodników. Zagrali więc chłopcy razem z dziewczętami systemem każdy z każdym. U chłopaków wygrał debiutujący Kacper Gutowski przed Adamem Walocha i Damianem Milem. Na podium Grand Prix pierwsze miejsce zajmuje Adam przed Damianem i Kasią Wróblewską. Ta trójka zostanie już na podium do końca, może się jeszcze zmienić kolejność. U dziewcząt wygrała Iza Pomykała przed Adą Trusińską. Iza zapewniła już sobie zwycięstwo w generalce, druga jest Ada, a trzecia Ula Trusińska.

W grach podwójnych zwyciężyły Kasia Wróblewska i Iza Pomykała przed Adamem i Kuba Walocha oraz Weroniką i Karolem Szemplińskimi. W klasyfikacji na podium jest ta sama trójka  z tą różnicą, że prowadzi Adam i Kuba przed Izą i Kasia oraz Weronika i Karolem.

Teraz dorośli: U pań wygrała Kasia Wróblewska, pokonując po trzysetowym finale Monikę Łepkowską. Trzecie miejsce zajęła Asia Mądry. W całości cyklu prowadzi Kasia, przed Moniką i Asią. U panów „amatorów” wygrał, dla odmianyJ, Bogdan Kitliński przed Irkiem Wróblewskim i Sławkiem Marcinkowskim. W klasyfikacji prowadzi Bogdan przed Irkiem i Jackiem Kutlą. Jednak po spełnieniu warunku 8 najlepszych turniejów Jacka wyprzedzi Sławek Marcinkowski.

Bardzo ciekawie było u zaawansowanych. W bardzo ciekawym finale Dawid Maron wygrał z Marcinem Krawczykiem. Trzeci był Tomek Łepkowski. W klasyfikacji generalnej jest jednak jeszcze ciekawiej. Prowadzi wprawdzie Dawid przed Tomkiem Mądrym i Tomkiem Łepkowskim, ale po spełnieniu warunku 8 najlepszych turniejów Dawida o trzy punkty wyprzedza Tomek Mądry. Zatem będzie się jeszcze działo.

I na deser gry podwójne. Do rywalizacji systemem grupowo pucharowym stanęło dziesięć par. Po wielu emocjonujących pojedynkach wygrali Marcin Krawczyk i Muralim Nanjaapanem (zapomniałem napisać, że turniej był międzynarodowy) przed Markiem Krawczykiem (to ja!) i Bogdanem Kitlińskim oraz Michałem Koreckim i Wieśkiem Gajosem. W klasyfikacji generalnej zwycięstwo zapewnili już sobie Dawid Maron i Max Jechna, ale     o drugie miejsce jeszcze trwa walka. W tej chwili drudzy są Korecki i Gajos, trzeci Krawczyk Kitliński, a czwarte miejsce zajmują bracia Paweł i Artur Tomczakowie.

Tyle na temat turnieju kwietniowego.

Szczegółowe wyniki i klasyfikacje w zakładce Grand Prix w badmintonie.

Zaczynam myśleć o następnym cyklu. Pewne jest to, że gry podwójne będą rozliczane indywidualnie, czyli będzie można grać z różnymi partnerami, a punkty będą liczone indywidualnie.

Drugim novum będzie ilość turniejów. W cyklu będzie ich osiem i wszystkie będą liczyły się do klasyfikacji. Dziewiąty turniej będzie tzw. turniejem zamknięcia lub przyjaźni i jego trakcie będą rozdawane puchary i nagrody za całość.

Jeśli ktoś ma inne pomysły to chętnie wysłucham.

Dziękuję wszystkim za przybycie i zapraszam na następny turniej, który  odbędzie się 10 maja

Zapraszam

 

Marek Krawczyk

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Enquire now

Give us a call or fill in the form below and we will contact you. We endeavor to answer all inquiries within 24 hours on business days.