VII Bieg Ząbkowski w akcji Polska Biega za nami

O godzinie 14.00 sygnał do startu dał dyrektor Gimnazjum nr 1 Karol Małolepszy i zawodnicy rozpoczęli rywalizację na liczącej 5 kilometrów trasie. Trasa biegu prowadziła najpierw ulicami, a następnie ząbkowskimi lasami. Meta usytułowana została na stadionie przed trybuną główną. Zawodnicy rywalizowali w czterech kategoriach wiekowych: szkoły podstawowe, gimnazja, kategoria open oraz 40+ z podziałem na kobiety i mężczyzn. Jako pierwszy na linię mety wpadł Sylwester Kuśmierz. Znany bywalec ząbkowskich biegów (triumfator m.in. ubiegłorocznego VI Biegu Niepodległości), który poprawił z czasem 16,44 o przeszło minutę wynik zwycięzcy z roku 2013. Jako drugi ze stratą 5 sekund linię mety minął Grzegorz Kozłowski, a jako trzeci Mateusz Dąbrowski, który był również pierwszym mieszkańcem Ząbek na mecie biegu. Najszybsza wśród kobiet z czasem 20 minut i 50 sekund była Agata Stelmach. Drugie i trzecie miejsce zajęły odpowiednio: Monika Grabarczyk i Paulina Podsadni. Najlepsi, czyli trzy pierwsze zawodniczki i trzej najlepsi zawodnicy w każdej kategorii wiekowej otrzymali pamiątkowe medale i puchary oraz nagrody w postaci kart podarunkowych do jednego ze sklepów sportowych. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkową koszulkę i numer startowy. Nagrody wręczał Zastępca Burmistrza Miasta Ząbki Artur Murawski wraz z przedstawicielami organizatorów i sponsorów biegu. Po pokonaniu wyczerpującej trasy zawodnicy otrzymali napoje i słodki poczęstunek ufundowany przez Restaurację i Cukiernię San Marino. Sponsorami biegu były firmy: Machowicz Budownictwo, Budimpol Sp. z o.o., DSF Grupa, która zabezpieczała pod względem opieki medycznej trasę biegu oraz pilnowała porządku na mecie biegu, Straż Miejska w Ząbkach, P.G.K. w Ząbkach oraz Toyota Żerań, którym serdecznie dziękujemy z okazaną pomoc. Serdeczne podziękowania również dla Komendantów: Policji i Straży Miejskiej w Ząbkach za pomoc w zabezpieczeniu trasy biegu.

Bieg ukończyło 146 zawodników, którym należą się ogromne słowa pochwały, gdyż wysoka temperatura, która panowała w dniu startu oraz ciężka trasa, jak określił trasę VII Biegu Ząbkowskiego zwycięzca biegu Sylwester Kuśmierz, nie ułatwiały zawodnikom ukończenia biegu. Jeszcze raz gratulujemy wszystkim, którzy ukończyli bieg i już dziś zapraszamy na kolejne bieganie w Ząbkach, które odbędzie się 11 listopada 2014 r

 

Klasyfikacja końcowa w poszczególnych kategoriach wiekowych:

Kategoria OPEN mężczyźni:

1. Kuśmierz Sylwester

2. Kozłowski Grzegorz

3. Dąbrowski Mateusz

 

Kategoria OPEN kobiety:

1. Stelmach Agata

2. Grabarczyk Monika

3. Podsadni Paulina

 

Kategoria 40+ mężczyźni:

1. Drabczyk Szymon

2. Kisieliński Radosław

3. Marczuk Robert

 

Kategoria 40+ kobiety:

1. Polkowska Renata

2. Rączka Elżbieta

3. Krawczyk-Przychodni Jolanta

 

Kategoria GIMNAZJUM chłopcy:

1. Jóźwik Patryk

2. Gołębiewski Mateusz

3. Zach Łukasz

 

Kategoria GIMNAZJUM dziewczęta:

1. Mizerakowska Wiktoria

2. Stasiukiewicz Patrycja

3. Płocharczyk Patrycja

4. Mrówka Karolina

 

Kategoria SZKOŁY PODSTAWOWE chłopcy:

1. Fabisiak Radek

2. Figlewicz Michał

3. Kowalczyk Paweł

 

Kategoria SZKOŁY PODSTAWOWE dziewczęta:

1. Rudnicka Ewa

2. Mrówka Marta

3. Wróbel Natalia

WYNIKI VII BIEGU ZĄBKOWSKIEGO

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Enquire now

Give us a call or fill in the form below and we will contact you. We endeavor to answer all inquiries within 24 hours on business days.