Zakończenie cyklu Grand Prix’2013/2014 w badmintonie

 

Punktualnie o 9 zaczęli najmłodsi z klas 1-3, a była ich aż dziesięcioro . Wygrał po raz kolejny Ignacy Repiński, przed Jankiem Wilczakiem , a trzeci był Maks Siepsiak.

W klasyfikacji generalnej zwyciężył oczywiście Ignacy, drugi był Michał Szempliński, a na najniższym stopniu podium stanął Kacper Gajos .

W kategorii szkół podstawowych klas 4-6 dziewcząt wygrała Karolina Łukomska, wyprzedzając Magdę Krupę i Julię Sobolewską. W klasyfikacji generalnej zwyciężyła Julia Sobolewska przed Karoliną Łukomską i nieobecną na ostatnim turnieju Kamilę Mil.

U rówieśników walka była bardzo zacięta. Ostatecznie wygrał Karol Szempliński przed Kubą Walocha i Błażejem Krawczykiem, który po wyczerpującym trzysetowym pojedynku ostatecznie pokonał Kubę Dworzaka. W całym cyklu kolejność dokładnie taka sama jak w ostatnim turnieju: Karol przed Kubą  i Błażejem.

Gimnazjalistów było dwóch i jedna gimnazjalistka, dało więc się stworzyć grupę. Iza Pomykała została triumfatorką u dziewcząt, a u chłopców wygrał Adrian Koc przed Adamem Walocha. Grand Prix zdobył Adam przed Damianem Mil i Kasią Wróblewską, która, jak wiemy,  startowała z chłopakami. U dziewcząt bezapelacyjnie zwyciężyła Iza przed siostrami Trusińskimi Adą i Ulą. To jedyna kategoria, gdzie na podium nie stanął reprezentant Ząbek. Na koniec gry podwójne. Pierwsze miejsce zajęły Kasia Wróblewska i Iza Pomykała, drugie bracia Adam i Kuba Walocha, a trzecie Karol Szempliński i Kuba Dworzak. Kasia i Iza wygrały cały cykl, drugie miejsce dla Adama i Kuby, a trzecie miejsce dla Kuby Paciorka i Damiana Mil.

Po tej części turnieju mieliśmy bardzo miłą uroczystość zakończenia Grand Prix. Nagrody, puchary i słodkie upominki wręczali Pan Burmistrz Robert Perkowski, Pan v-ce Burmistrz Artur Murawski, Przewodniczący Towarzystwa Przyjaciół Ząbek pan Grzegorz Siwek, Dyrektor Gimnazjum numer 1 Pan Karol Małolepszy i Pan Józio Dola, wieloletni animator ząbkowskiego sportu. Wszystkim Panom serdecznie dziękuję za to , że znaleźli czas i mogli zobaczyć jak nasz turniej wygląda i jaka wspaniała rodzinna atmosfera na nim panuje.

Odnośnie do rodzinnej atmosfery to podczas turnieju dorosłych pojawiły się wypieki, które przynieśli nam Monika Walocha, Asia Mądry i Michał Korecki, co miało wielki wpływ na dobre losowanie dla wymienionych…  (to oczywiście żart – losowanie było dzień wcześniej).

Michał nie potrzebował jednak „dobrego” losowania, bo i bez tego zajął najwyższe w swojej karierze miejsce w naszym turnieju, a mianowicie był drugi i uległ tylko naszemu etatowemu zwycięzcy Bogdanowi Kitlińskiemu, trzeci był wracający do wysokiej formy Jacek Kutla.

Bogdan wygrał całe Grand Prix wyprzedzając Irka Wróblewskiego i Sławomira Marcinkowskiego. U pań turniej wygrała Kasia Wróblewska przed Asią Mądry i Moniką Walocha. Kasia i Asia stanęły także na podium w klasyfikacji generalnej, Kasia na najwyższym a Asia na najniższym, drugie miejsce zajęła Monika Łepkowska.

U zaawansowanych turniej wygrał Marcin Krawczyk, przed Dawidem Maronem i Bartoszem Skórniewskim. Co ciekawsze, przy równym bilansie meczów i setów o kolejności na podium decydowały małe punkty. Całe Grand Prix wygrał Dawid Maron przed Tomkiem Mądrym i Tomkiem Łepkowskim .

Na deser odbyły się gry podwójne. Wygrali Dawid Maron i Max Jechna, przed Michałem Koreckim i Wiesławem Gajosem. Trzecie miejsce dla Bogdana Kitlińskiego i Marka Krawczyka, a czwarte dla Braci Pawła i Artura Tomczaków. Dokładnie tak samo zakończyło się całe Grand Prix.

Około godziny 18.00 v-ce Burmistrz Miasta Ząbki wręczył puchary i nagrody zwycięzcom cyklu i zakończyliśmy zabawę w tym sezonie.

Już teraz zapraszam na sezon następny. Zmiany organizacyjne będą z całą pewnością, ale jakie to jeszcze nie wiem, ale o nich myślę…. Czekam też na Wasze uwagi.

            A teraz, skoro to koniec sezonu to chciałbym podziękować:

Dziękuję dyrektorowi MOSiR-u Jackowi Romańczykowi i  Dyrektorowi Gimnazjum nr 1 Karolowi Małolepszemu za to, że ten turniej miał się gdzie odbyć i mogliśmy nagrodzić  uczestników.

Dziękuję Panu Jackowi Szafrańskiemu, właścicielowi firmy Sportimpex, dystrybutorowi marki Victor za ufundowanie części nagród i dostarczanie lotek marki Victor na wszystkie rozegrane turnieje.

Dziękuję Pani Małgosi Pieńkowskiej i Wojtkowi Nikielowi za pomoc przy prowadzeniu wszystkich turniejów.

Dziękuje Panu Józiowi Doli, za pomoc w rozpropagowaniu informacji o odbywających się turniejach.

I oczywiście dziękuję przede wszystkim uczestnikom, za to że byliście i wspieraliście wszystkie działania służące popularyzacji badmintona w naszym regionie i poza nim.

Dziękuję i zapraszam na następny sezon.

Link do zdjęć z turnieju:

https://plus.google.com/photos/100739449319177946811/albums/6024096536147071025

 

Marek Krawczyk

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Enquire now

Give us a call or fill in the form below and we will contact you. We endeavor to answer all inquiries within 24 hours on business days.