VII turniej badmintona z cyklu Grand Prix’2014/2015 pod patronatem Burmistrza Miasta Ząbki

Najmłodsi grali w pięcioosobowej grupie: trzy  dziewczynki i dwóch chłopców. Wygrała Ania Kotlarska, która przyjechała do nas z Garwolina, drugi był Michał Szempliński (Stare Babice), a trzecie miejsce zajęła Basia Stasiak z klubu MUKS Victor. Nasi byli wyjątkowo gościnni i zajęli czwarte (Kacper Gajos) i piąte miejsce (Natalka Składanowska). W klasyfikacji prowadzi Kacper Gajos przed nieobecnymi dzisiaj Maksem Siepsiakiem i Hanią Lewandowską.

W konkurencji klas 4-6 dziewcząt wygrała Marysia Rosa, przed Basia Seweryn i Anią Rosa.

W generalce prowadzi Basia Seweryn przed Samirą Salameh i Marysią Rosa.

U chłopców w tym samym wieku wygrał Kacper Winek, drugi był Kuba Walocha, a trzeci Błażej Krawczyk. W całości cyklu prowadzi Kuba Walocha przed Błażejem Krawczykiem i Kubą Niemirskim.

W kategorii uczniów gimnazjum stawili się tylko chłopcy (bo przecież naszą Kasię Wróblewską w dni turniejowe uważamy za chłopca). Zawody wygrał Grzegorz Cybulski przed Adamem Walocha i właśnie Kasią. W klasyfikacji generalnej z dużą przewagą prowadzi Adam Walocha przed Damianem Milem i Kasia Wróblewską.

I u dzieci zostały tylko gry podwójne. Wygrali świetnie dysponowani dzisiejszego dnia zawodnicy z Garwolina: Grzegorz Cybulski i Konrad Kalinowski, przed Kasia Wróblewską, która grała dzisiaj z Kacprem Winek. Trzecie miejsce zajęli bracia Adam i Kuba Walocha. Właśnie Adam i Kuba przewodzą klasyfikacji ogólnej  i wyprzedzają Kasię Wróblewską, Izę Pomykała i Błażeja Krawczyka.

Dorośli stawili się licznie, ale turniej poszedł całkiem sprawnie. Nasz sędzia kontrolny Wojtek Nikiel nie dał kortom stać pustym.

U pań wygrała dzisiaj Kasia Wróblewska, która po zaciętym finale pokonała Jolę Parafiańczuk.

Trzecia była Asia Mądry.  W generalce prowadzi Jola przed Asią i nieobecną dziś Moniką Łepkowską.

Tradycyjnie najliczniejsza grupa to oczywiście Open Mężczyźni z cenną „domieszką” kobiet.

Wygrał Paweł Bieliński z Mrozów, pokonując w finale Anetę Szurawską. Na najniższym stopniu podium stanął Janek Grabowski. W klasyfikacji prowadzi Michał Korecki przed Wieśkiem Gajosem i Jackiem Kutlą. Podium jest zatem w całości obstawione przez zawodników naszego Ząbkowskiego MKS-u.

U zaawansowanych to się dopiero działo! Pięciu zawodników, mecze każdy z każdym i na koniec trzech zawodników z tą samą liczbą punktów, a dwóch pierwszych z tym samym bilansem setów. Ostatecznie małymi punktami zwyciężył Tomek Mądry przed Dawidem Maronem i debiutującym u nas Łukaszem Rusteckim. W całości cyklu prowadzi Dawid Maron przed Bartkiem Gibadło i Tomkiem Mądrym.

Na deser gry podwójne. 10 par i sporo zaciętych pojedynków. W efekcie znowu sukces naszego MKS-u. Wygrali Michał Korecki z Wieśkiem Gajosem, którzy w finale pokonali Jolę Parafiańczuk i Janka Grabowskiego. Trzecie miejsce dla mnie i Łukasza Orzęckiego. W klasyfikacji prowadzą z tą samą liczbą punktów Wiesiek i Michał, którzy wyprzedzają Artura Tomczaka, Maksa Jechnę i Jolę Parafiańczuk

Dziękuję za dziś, zapraszam na kolejny turniej 16 maja.

Zdjęcia z turnieju na: https://www.facebook.com/BadmintonZabki/photos_stream?tab=photos_albums

Marek Krawczyk

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Enquire now

Give us a call or fill in the form below and we will contact you. We endeavor to answer all inquiries within 24 hours on business days.