Lato w mieście na sportowo’2015

W poniedziałek uczyliśmy się podstaw Filipińskich Sztuk Walk oraz tańca nowoczesnego, dzieci brały udział w zajęciach piłki nożnej, tenisa stołowego, zajęciach plastycznych, w różnego rodzaju zabawach na świeżym (choć gorącym) powietrzu oraz grały w gry planszowe. We wtorek rano odbyła się projekcja filmu, a później pojechaliśmy do Ośrodka Sportowego Szczęśliwice, gdzie bawiliśmy się w pobliskim parku oraz kąpaliśmy w basenach na otwartej pływalni. W środę poznawaliśmy dawne zwyczaje podczas wizyty w Gościńcu Wiecha w Kawęczynie. Dowiedzieliśmy się m.in. jak powstawała mąka, pieczono chleb, wyrabiano przedmioty z żelaza. Zjedliśmy pyszne drożdżówki i pieczoną kiełbasę. W czwartek rano dzieci szalały w sali zabaw Kolorado a później bawiły się na hali sportowej i pływały w basenie OSiR Włochy. W piątek odbyła się olimpiada sportowa, w której nasi uczestnicy mogli pokazać swoje możliwości. Później było szkolenie z pierwszej pomocy przedmedycznej przeprowadzone na specjalistycznym fantomie.

                W drugim tygodniu zajęć akcji codziennie około 100 dzieci brało udział w różnego rodzaju zajęciach. W poniedziałek uczyliśmy się podstaw Filipińskich Sztuk Walk, dzieci brały udział w zajęciach piłki nożnej, tenisa stołowego, zajęciach plastycznych, w różnego rodzaju zabawach na świeżym powietrzu oraz grały w gry planszowe. We wtorek rano odbyła się projekcja filmu, a później pojechaliśmy do Ośrodka Sportowego Szczęśliwice, gdzie bawiliśmy się w pobliskim parku oraz kąpaliśmy w basenach na otwartej pływalni. W środę zwiedzaliśmy „Magiczne Ogrody” w Janowcu. Po przekroczeniu bramy Ogrodów spotkaliśmy niezwykłe istoty takie jak skrzaty Bulwiaki, wróżki Smużki, psotliwe Mordole, dzielne Krasnoludy, olbrzymie gąsienice i smoki. Oczywiście nie zabrakło tam również jak najbardziej rzeczywistych placów zabaw. W czwartek, po projekcji filmu pojechaliśmy do Warszawy, gdzie dzieci uczestniczyły w zajęciach z animatorami na hali sportowej i pływały w basenie OSiR Włochy. W piątek odbyła się olimpiada sportowa, w której nasi uczestnicy mogli po raz kolejny pokazać swoje możliwości. Później gościliśmy dwóch Panów ze Straży Miejskiej w Ząbkach, którzy przypomnieli dzieciom podstawowe zasady bezpieczeństwa na drogach oraz odpowiedzieli na mnóstwo pytań zadawanych przez naszych ciekawskich…

                W trzecim tygodniu ponownie około 100 dzieci codziennie brało udział w różnego rodzaju zajęciach. W poniedziałek uczyliśmy się podstaw karate, dzieci brały udział w zajęciach piłki nożnej, tenisa stołowego, zajęciach plastycznych, w różnego rodzaju zabawach na świeżym powietrzu oraz grały w gry planszowe. We wtorek rano odbyła się projekcja filmu, a później pojechaliśmy do Sali zabaw Kolorado, gdzie szaleliśmy wśród piłek, zjeżdżalni, ścianek wspinaczkowych i innych atrakcji. W środę byliśmy w Parku Rozrywki „Monopepelandia” w Łomiankach, gdzie wesoło spędziliśmy czas na świeżym powietrzu korzystając m.in. z: mniejszych i większych karuzel, małpiego gaju, sali zabaw, przejażdżki drabiniastym wozem strażackim i olbrzymiej zjeżdżali do której prowadził most wiszący. W czwartek, po projekcji filmu pojechaliśmy do Warszawy, gdzie dzieci uczestniczyły w zajęciach z animatorami na hali sportowej i pływały w basenie OSiR Włochy. W piątek odbyła się olimpiada sportowa, w której nasi uczestnicy mogli po raz kolejny pokazać swoje możliwości. Następnie mogliśmy zapoznać się z zasadami bezpieczeństwa obowiązującymi na pływalniach i wodach otwartych oraz, po raz kolejny,  dowiedzieliśmy się jak udzielić pierwszej pomocy przedmedycznej – pokaz przeprowadziła jedna z naszych opiekunek, Pani Patrycja Piątek. A później odbyło się bardzo żywiołowe spotkanie z Muszkieterem (p. Krystian Makson) podczas którego dzieciaki tańczyły i brały udział w wielu różnych konkursach.

… i tak minęły nam trzy tygodnie zajęć. ZAPRASZAMY ZA ROK !!!!

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Enquire now

Give us a call or fill in the form below and we will contact you. We endeavor to answer all inquiries within 24 hours on business days.