Styczniowy turniej badmintona z cyklu Grand Prix’2015/2016

 

Rozpoczęły dzieci z klas 1-3. Wygrał Tomek Kotlarski, przed Kacprem Gajosem i Zosią Krawczyk.

U dziewcząt z klas 4-6 wygrała Ania Kotlarska przed Basią Seweryn i  Anią. W cyklu prowadzi Ania Rosa przed Anią Kotlarska i Samirą.

Z kolei u chłopców z klas 4-6 po zaciętych pojedynkach wygrał Miłosz Siepsiak przed Kacprem Korczyńskim i Michałem Wiśniewskim. Miłosz umocnił się na prowadzeniu w całości cyklu i wyprzedza  swojego brata Maksa i Jakuba Ryńca.

Wśród gimnazjalistek wygrała Karolina Łukomska przed Olą Kiryluk  i Agnieszką Dziejarską. W generalce prowadzi Karolina, przed Marysią Rosa i Magdą Krupą.

W kategorii gimnazjum chłopców podium utworzyli na zmianę Garwolin i Ząbki. Wygrał Konrad Kalinowski przed Jakubem Walochą i Adamem Walochą, czwarty był Kacper Winek z Garwolina. W klasyfikacji prowadzi Jakub Walocha przed Kacprem Winkiem i swoim bratem Adamem.

Na koniec turnieju dziecięcego – gry podwójne. Bezkonkurencyjni byli Kacper Winek i Konrad Kalinowski, drugie miejsce zajęli Błażej Krawczyk i Anią Rosa, a trzecie Adam i Jakub Walocha. W klasyfikacji prowadzi Kuba Walocha, przed Adamem Walocha. Trzeci jest Kacper Winek.

Po dekoracji wylosowaliśmy akcesoria badmintonowe i rakietkę, ufundowane przez naszego sponsora firmę Sportimpex, dystrybutora marki Victor. Nagrodę główną, rakietę Victor, wylosował Tomek Kotlarski z Garwolina.

Dorośli zaczęli z małym opóźnieniem. U pań wygrała Jola Parafiańczuk przed Kasią Piskorską i Alicją Drężek.  Dzięki zwycięstwu Jola umocniła się na pozycji liderki, druga jest Kasia Piskorska, a trzecia Asia Mądry. Warte odnotowania jest to , że aż trzynaście Pań stawiło się do rozgrywek.

U amatorów walka bardzo zacięta. Ostatecznie zwyciężył Paweł Bieliński przed Michałem Kołdejem. Trzecie miejsce zajęli Michał Korecki i Jolanta Parafiańczuk.  W generalce prowadzi Paweł Bieliński przed Jarkiem Hałatkiewiczem i Michałem Koreckim.

U zaawansowanych wygrał startujący po raz pierwszy w tym sezonie, Tomek Mądry przed Jackiem Kutlą  i debiutującym na naszym turnieju Rafałem Tomaszkiewiczem. W cyklu prowadzi Wiesiek Gajos przed Jackiem Kutlą i Tomkiem Łepkowskim.

I na koniec nasz blitzkrieg, czyli najszybszy turniej gier podwójnych. Jak wygrywać przypomnieli sobie Wiesiek Gajos i Michał Korecki i to  oni wywalczyli pierwsze miejsce, drugie zajęli Jola Parafiańczuk i Michał Kołdej, a trzecie Marek Klonowski i Alicja Drężek. W klasyfikacji generalnej prowadzi Michał Korecki i Wiesiek Gajos. Trzecie zajmuje Jarek Hałatkiewicz.

Następny ząbkowski turniej już po feriach zimowych czyli 20 lutego.

Do zobaczenia

Marek Krawczyk

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Enquire now

Give us a call or fill in the form below and we will contact you. We endeavor to answer all inquiries within 24 hours on business days.