Przedostatni turniej z cyklu Grand Prix w badmintonie

 

Upalny dzień nie sprzyjał badmintonowi, ale frekwencja w turnieju dziecięcym była jak zwykle wysoka. W turnieju najmłodszych chłopców podium dla braci Gorajów. Pierwszy Franek, drugi Jan a trzeci Piotr. U dziewcząt wygrała Lena Winek, przed Gabrysią Kosk i Zosią Krawczyk. We wspólnej klasyfikacji prowadzi Franek, przed Jankiem i Zosią.

W kategorii dziewcząt z klas 4-6 zwyciężyła po raz piąty z rzędu Ania Kotlarska przed Basią Seweryn i  Zofią Krawczyk z Akademii Badminona. Tylko kataklizm mógłby odebrać Ani pierwsze, a Basi drugie miejsce w całym cyklu, natomiast o trzecie miejsce powalczą Tosia Skorek (obecnie trzecia) i Lena Winek. U chłopców w tej kategorii wiekowej wygrał Michał Wiśniewski, który przełamał dominacje Tomka Kotlarskiego wygrywając z nim w zaciętym finale. Trzecie miejsce dla Michała Szemplińskiego. W generalce prowadzi Tomek Kotlarski, przed Borysem Zielińskim i Michałem Wiśniewskim. W walkę o  trzecie miejsce może włączyć się jeszcze Bartek Skowroński.

U gimnazjalistów było słabiej z frekwencją, wygrał Kacper Winek przed Kubą Walochą i Magdą De Makay.W klasyfikacji generalnej u dziewcząt prowadzi Ania Rosa przed Magdą De Makay i Marysią Rosa. Ania zapewniła już sobie zwycięstwo w cyklu. U  chłopców prowadzi Kuba Walocha, przed Kacprem Winkiem i  Błażejem Krawczykiem i tak już prawdopodobnie zostanie.

Na koniec gry podwójne z ogromną frekwencją. Aż 12 par wzięło udział w rozgrywkach. Wygrali Błażej Krawczyk z Kubą Walochą przed Tomkiem Kotlarskim i Anią Kotlarską i Basią Seweryn i Michałem Wiśniewskim. W całości cyklu prowadzi Tomek z Anią przed Kubą i Błażejem, ale wszystko się może jeszcze zdarzyć.

Tradycyjnie rozdanie nagród połączone z losowaniem nagród zakończyło turniej dzieci.

U dorosłych w singlu kobiet wygrała Jola Parafiańczuk przed Alą Drężek i Asią Mądry. W generalnej Jola zapewniła sobie zwycięstwo, ale o miejsca drugie i trzecie powalczą Asia Mądry, Ala Drężek i Kasia Domagała. U panów z najwyższej kategorii wygrał Dawid Maron przed Adamem Juszczykiem i Irkiem Wróblewskim. O ile Irek zapewnił już sobie trzecie miejsce w Grand Prix, o tyle Dawid i Adam powalczą jeszcze o  zwycięstwo w kategorii.

U panów mniej zaawansowanych wygrał Wiesiek Krukowski przed Kubą Walochą i Krzysztofem Ciesielskim. W generalnej prowadzi ciągle nasz „chłopak”: Jola Parafiańczuk, ale drugi Kuba i trzeci Krzysiek maja cały czas szansę na wygraną.

I na deser jak zwykle gry deblowe. Wygrali Jola i Adam przed Bartkiem Orłowskim i Krzyśkiem Ciesielskim oraz Kubą Walochą i Błażejem Krawczykiem. W klasyfikacji prowadzi Jola z Adamem przed Jarkiem Hałatkiewiczem i Irkiem Wróblewskim.

Dziękuję za udział.

Zapraszam na ostatni turniej w sezonie, który odbędzie się 13 maja.

Przypominam także, że w Ząbkach prowadzimy zajęcia badmintona:

Dzieci – Wtorek i Czwartek w godzinach 18:30-20:00

Dorośli – Środa 20:30-22:00 i Piątek 20:00-21:30 .

Miesięczny koszt zajęć to 50 złotych dla dzieci i 100 złotych dla dorosłych.

Zajęcia odbywają się w Gimnazjum nr 1 przy ulicy Harcerskiej 9.

Serdecznie Zapraszamy

Marek Krawczyk

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Enquire now

Give us a call or fill in the form below and we will contact you. We endeavor to answer all inquiries within 24 hours on business days.