Zakończenie cyklu Grand Prix w badmintonie

W kategorii dzieci rocznik 2008 i młodsi walka o zwycięstwo trwała do samego końca, ostatecznie wygrał Franek Goraj, przed Feliksem Getką i Gustawem Getką. Dzięki drugiej pozycji Felek wskoczył na podium w generalce, spychając Zosię Krawczyk na 4 miejsce.

W całym cyklu wygrał Franek Goraj przed Piotrkiem Gorajem i właśnie Felkiem.

W kategorii dziewcząt rocznik 2005-2007 turniej sobotni wygrała Ania Kotlarska. Drugie miejsce dla Tosi Skorek, a trzecie dla Emilki Kepal. W klasyfikacji generalnej Ania Kotlarska zdeklasowała rywalki, wygrywając wszystkie turnieje, w których wzięła udział. Drugie miejsce dla Oliwii Winek, a trzecie dla Tosi Skorek.

U chłopców zwyciężył Tomasz Kotlarski przed Sebastianem Jastrzębskim i Antkiem Getką.

W generalce Tomek nie miał sobie równych w całym sezonie i wyprzedził Kajetana Budę i Kajetana Chmurskiego.

Przechodzimy starszych, gdzie u dziewcząt z rocznika 2002-2004 dominowała przez cały sezon Basia Seweryn. W ostatnim turnieju wygrała również, a  w całym sezonie z ogromna przewagą wyprzedziła Magdalenę Frank i Zosię Krawczyk .

U chłopców walka była wyrównana: w sobotę wygrał Kuba Walocha przed Borysem Zielińskim i Jakubem Kutlą. Dzięki temu drugiemu miejscu najrówniej grający przez cały sezon Borys Zieliński został triumfatorem całego cyklu wyprzedzając Kubę Walochę i Kacpra Winka.

W grach podwójnych wygrali Kuba Walocha z Basią Seweryn pokonując w finale Tomka i Anię Kotlarskich, a trzecie miejsce zajęli Borys Zieliński z Frankiem Gorajem. W klasyfikacji Generalnej Tomasz i Ania Kotlarscy pierwsze miejsce, trzecie dla Kuby Walochy, czwarte Basia Seweryn, piąte Borys Zieliński, a szóste Kajetan Chmurski.

Po turnieju dzieci Członek Zarządu Polskiego Związku Badmintona, Pani Dorota Gawrońska-Popa oraz wieloletni animator ząbkowskiego sportu, Pan Józio Dola, wręczyli nagrody dla dzieci za całe Grand Prix: puchary i bony do realizacji na stoisku sponsora – firmy Victor Polska.

Z małym poślizgiem rozpoczęliśmy turniej dorosłych.

W klasyfikacji generalnej pań pierwsze miejsce dla Marty Andrzejewskiej, drugie dla Alicji Drężek ,a trzecie dla Asi Mądry.

W kategorii singiel mężczyzn B przed ostatnim turniejem jeszcze wszystko mogło się zdarzyć. W sobotę wygrał Bartosz Orłowski przed Danielem Górskim i Jola Chodkowską. Dzięki temu zwycięstwu Bartek obronił pozycje lidera i wygrał Grand Prix przed Kubą Walochą i Zbyszkiem Suwałą.

W kategorii singiel mężczyzn A walka również trwała do końca. Adam Juszczyk wygrał w sobotę, wyprzedzając Krzyśka Ciesielskiego i Irka Wróblewskiego. Dokładnie tak samo wygląda podium całego Victor Grand Prix w badmintonie.

I na deser emocjonujący i obfitujący w niespodzianki turniej gier podwójnych. Ząbki niejako wyrobiły sobie markę jako kiler w grach podwójnych.

Tym razem 7 par grało każdy z każdym. Niespodzianki zdarzały się często. Ostatecznie wygrali Adam Juszczyk z Jolą Chodkowską przed Bartkiem Orłowskim z Krzyśkiem Ciesielskim i Danielem Górskim z Darkiem Skorkiem.

W klasyfikacji się namieszało, bowiem trze osoby miały tę samą ilość punktów. Ostatecznie całość cyklu wygrał Bartek Orłowski, przed Adamem Juszczykiem, Krzysiem Ciesielskim i Asią Mądry. Piąte miejsce zajęli Darek Skorek i Daniel Górski.

Nagrody dla dorosłych za walkę w całym sezonie wręczał Dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Ząbkach, Pan Jacek Romańczuk.  Wspomnieć należy, że Jacek kilka lat temu spowodował, że mogliśmy zacząć zabawę z naszym Grand Prix. Druga rzecz to taka, że przy ogromnej konkurencji nasz turniej przetrwał i ma ciągle swoich zwolenników. Daje to motywacje do dalszej pracy, tym bardziej że i miasto i sponsor potwierdzili pule nagród.

I cóż, czas podsumowywać. Na początek trochę cyfr:

W turniejach dzieci pojawiło się 100 nazwisk, czyli tylu uczestników zagrało choć raz w ząbkowskim turnieju.

W turniejach dorosłych pojawiło się 130 nazwisk. Zatem można stwierdzić, że rokrocznie uczestników przybywa, a turniej ugruntował swoją pozycje w kalendarzu imprez amatorskich Warszawy.

Przejdźmy do podziękowań:

Dziękuję władzom Ząbek za zainteresowanie naszym turniejem, uczestnictwo i wręczanie nagród uczestnikom.

Dziękuje Panu Jackowi Romańczukowi, Dyrektorowi Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, za pomoc w organizacji i przekazanie pucharów i środków na nagrody i sali na turnieje.

Panu Józiowi Doli za to, że jest z nami i pomagał w rozpropagowaniu naszego turnieju na terenie Ząbek.

Pani Małgosi Piątkowskiej i Wojtkowi Nikielowi za pomoc w prowadzeniu turniejów.

I bardzo dziękuję „mojej” ekipie klubowej: Asi Mądry, Jackowi Kutli, bez których ten turniej by nie istniał.

Nie sposób wymienić wszystkich, zatem dziękuję wszystkim, którzy pomagali.

Mam nadzieje, że we wrześniu zaczniemy nowy sezon.

Do zobaczenia i dziękuję.

Marek Krawczyk

Ps. Jestem oczywiście otwarty na wszelkie uwagi i ulepszenia naszego Grand Prix. Czekam na emaile lub telefony.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Enquire now

Give us a call or fill in the form below and we will contact you. We endeavor to answer all inquiries within 24 hours on business days.