20.06. – niedziela – piłkarskie emocje w Ząbkach

Piłkarskie emocje dla całej rodziny w Ząbkach

Początek wakacji oraz trwające Mistrzostwa Europy w piłce nożnej to idealny czas na organizację wydarzenia skierowanego do zarówno młodszych jak i starszych mieszkańców Ząbek. Już w najbliższą niedzielę 20 czerwca na obiektach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Ząbkach przy ulicy Słowackiego 21 równolegle odbędą się aż trzy piłkarskie imprezy, które pozwolą spędzić aktywnie dzień, ciesząc się sportową atmosferą!

Stadion w Ząbkach będzie miejscem organizacji trzech projektów sportowych: Turnieju Charytatywnego „Gramy dla Hani”, Family Cup oraz Moje Małe Mistrzostwa 2021 – wszystko to składa się na jedno duże wydarzenie, mające charakter pikniku piłkarskiego! Dla uczestników imprezy przewidziano szereg atrakcji sportowych oraz kulturalnych, pozwalających jak najlepiej spędzić niedzielny czas. Dla najmłodszych będą czekać zabawy oraz punkty animacyjne.

Turniej Charytatywny „Gramy dla Hani” to organizowane regularnie od kilku lat towarzyskie zmagania piłkarskie, podczas których oprócz rywalizacji najważniejsza jest zbiórka pieniędzy dla Hani Wróbel – córki sędziego piłkarskiego Marcina Wróbla, cierpiącej na czterokończynowe porażenie mózgowe i lekooporną padaczkę. W turnieju udział biorą amatorskie zespoły reprezentujące jednostki samorządu terytorialnego, zakłady pracy czy po prostu grupy znajomych.

Kolejna inicjatywa jaką jest Family Cup, piłkarskie rozgrywki skierowane do całych rodzin z dziećmi.. Do udziału w tym turnieju dopuszczone są drużyny składające się z dwóch osób (dorosły + dziecko), członków rodziny – rozgrywka odbywa się w trzech kategoriach: do 8 lat, do 10 lat oraz do 12 lat (wiek dotyczy dzieci). Turniej Family Cup rozpocznie się o godzinie 11:00, a ostateczny czas trwania rozgrywek uzależniony jest od ostatecznej ilości zgłoszonych drużyn. Turniej Family Cup dofinansowano ze środków budżetu państwa w ramach programu Sport dla Wszystkich, których dysponentem jest Minister Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

W przypadku chęci uzyskania dokładniejszych informacji lub zgłoszenia drużyny do Turnieju Charytatywnego „Gramy dla Hani” lub Family Cup, można to zrobić wysyłając wiadomość do dnia 16 czerwca na adres: pawel.wojtas@mainevents.com.pl

Organizatorem Turnieju charytatywnego Gramy dla Hani oraz Family Cup jest Polska Fundacja Sportu i Kultury, która w dniach 22-23 maja zorganizowała na hali sportowej SP3 przy ulicy Andersena 1 międzynarodowy turniej Ząbki Teqball Challenger Cup.

Moje Małe Mistrzostwa 2021 to z kolei cykl turniejów dla dzieci organizowany przez Akademię 2012, której twórcą jest były bramkarz reprezentacji Polski Wojciech Kowalewski. Tegoroczna edycja turnieju Moje Małe Mistrzostwa 2021 oprócz Ząbek rozgrywana była m.in. w Suwałkach, Ełku czy Grajewie. Jest to inicjatywa, która promując wartości oparte na promocji sportu czy integracji idealnie wpisuje się w charakter sportowego pikniku w Ząbkach. Jak najbardziej warto zobaczyć zmagania młodych zawodników i trzymać kciuki za każdą drużynę! Pierwsze mecze turnieju Moje Małe Mistrzostwa 2021 odbędą się o godzinie 11:00. Projekt jest realizowany w ramach programu Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu: Upowszechnianie sportu różnych grup społecznych i środowiskowych 2021.

Wydarzenie z pewnością świetnie uczci nie tylko początek wakacji, ale również pozwoli wpisać się w klimat rozgrywanych Mistrzostw Europy w piłce nożnej. Wstęp oraz udział w przedstawionych przedsięwzięciach jest w pełni darmowy – będzie to idealny pomysł na aktywne spędzenie wolnego czasu dla każdego mieszkańca Ząbek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Enquire now

Give us a call or fill in the form below and we will contact you. We endeavor to answer all inquiries within 24 hours on business days.