IV Turniej Badmintona Amatorów z cyklu Grand Prix?2012/2013

W kategorii klas podstawowych 4-6 spora frekwencja – u chłopców (13 zawodników), a mizerna u Dziewcząt ( tylko 1 ). Zapraszamy dziewczynki aby zagrały na naszym turnieju, to całkiem miła zabawa. W związku z tym Agnieszka Dziejarska wygrała kategorię dziewcząt, ale grała z chłopakami. U chłopców zwyciężył Kuba Zdrojewski, przed Mateuszem Sadowskim. Bardzo zacięty pojedynek stoczyli o trzecie miejsce Andrzej Niczyporuk z Grzegorzem Kopania. Ostatecznie zwyciężył ten pierwszy i w klasyfikacji generalnej ma do trzeciego Grzegorza tylko 5 punktów. Pierwszy po czterech turniejach jest Kuba Zdrojewski, przed Mateuszem Sadowskim . Po przyjęciu zgłoszeń do turnieju gimnazjum, wylosowaliśmy rakietę badmintonową firmy Victor. W losowaniu brały udział wszystkie dzieci ze szkół podstawowych i gimnazjów. Rakieta po raz drugi została w Ząbkach. Tym razem losowanie wygrała Karolina Pac, i w rozgrywkach, grając nową rakietą, zajęła drugie miejsce, ustępując tylko Weronice Wojdzie. Trzecie miejsce zajęła Paulina Koc. W generalce zmiana liderki – na czoło wysunęła się  Weronika, druga jest , nieobecna tym razem Iza Gierat,  a trzecia Paulina Koc. U chłopców drugi raz z rzędu wygrał Maks Góra, wyprzedzając ?chłopca z wyboru? – Kasię Wróblewską i Pawła Kamińskiego. Tak samo wygląda kolejność po czterech turniejach. W grach podwójnych Kasia Wróblewska pod nieobecność Izy grała z Weroniką i dziewczyny zajęły trzecie miejsce, ustępując Maksowi w parze z Pawłem Kamińskim oraz młodszym: Kubie Zdrojewskiemu i Mateuszowi Sadowskiemu. Dzięki temu zwycięstwu Max z Pawłem objęli prowadzenie w cyklu Grand Prix , drugie są Kasia z Izą , a trzecie miejsce zajmują Kuba i Mateusz. W kategorii open pań stawiło się 10 zawodniczek (po raz kolejny świetna frekwencja), pojedynki rozgrywały w trzech grupach eliminacyjnych. W półfinale Marlena Muras pokonała Asię Mądry (która zajęła trzecie miejsce) i bardzo ciekawie zapowiadał się finał między Marleną i Beatą Górską, niestety Beata doznała małego urazu i musiała oddać mecz. Marlena dzięki zwycięstwu awansowała na pozycję liderki w klasyfikacji generalnej i wyprzedza dotychczasową liderkę Monikę Łepkowską (tym razem 5 miejsce)  o  2 punkty. Na trzeciej pozycji znajduje się Asią Mądry. 18 panów w kategorii amatorów rozegrało eliminacje w 6 grupach, z których jedną nazwali wszyscy ?grupą śmierci?.  Z tej grupy wyłonił się zwycięzca, a był nim Bogdan Kitliński, który w finale pokonał lidera cyklu Darka Gierata, trzeci był zwycięzca z poprzedniego sezonu Irek Wróblewski. W klasyfikacji generalnej prowadzi Darek Gierat przede mną i Tomkiem Łepkowskim. W kategorii amatorów trochę bardziej zaawansowanych wystartowało 13 panów. Tutaj też los stworzył jedną ?grupę śmierci? i  zwycięzca również pochodził z tej grupy. Był nim Jacek Sadrzak, który jednak kilka trzysetowych pojedynków rozegrać musiał. Takim pojedynkiem był mecz półfinałowy (nazwany przez wszystkich przedwczesnym finałem) z Łukaszem Orzęckim ? mecz bardzo zacięty i trzymający publiczność w napięciu. Łukasz ostatecznie był trzeci. Drugie miejsce zajął Dawid Maron. W Grand Prix podium wygląda identycznie. No i na koniec gry podwójne. Wystartowało 12 par. Turniej rozegraliśmy systemem do dwóch porażek. Zwycięzcami zostali Jacek Czeremużyński i Marcin Krawczyk, drugie miejsce zajęli Bogdan Kitliński z Arturem Tomczakiem a trzecie Irek Wróblewski i Darek Gierat, którzy mogli wypaść jeszcze lepiej, gdyby nie drobny uraz Darka. W generalce na czoło wysunęli się drudzy w turnieju Bogdan i Artur i wyprzedzają o cztery punkty parę Dawid Maron/Max Jechna i o osiem Łukasza Orzęckiego i mnie . Było bardzo ciekawie i zdrowo – serwowane były mandarynki i jabłka.  Jeszcze raz gorąco zapraszam dzieci, aby spróbowały swych sił w tej pięknej olimpijskiej dyscyplinie sportu. Na następnym turnieju również odbędzie się losowanie rakiety badmintonowej firmy Victor. Klasyfikacja po IV Turnieju  Podczas turnieju można było kupić lotki, rakietki i inne drobne akcesoria związane z  badmintonem  firmy Victor . Dziękuję też firmie PKP Cargo za drobne nagrody dla naszych najmłodszych zawodników.