VIII Turniej Badmintona Amatorów z cyklu Grand Prix 2012/2013

 

 Kłopoty z frekwencją były w grupie dziewcząt 4-6, gdzie zgłasza się ostatnio tylko Agnieszka Dziejarska. Agnieszka tradycyjnie zagrała z chłopakami, radząc sobie całkiem nieźle. U chłopców tym razem wygrał Mateusz Sadowski przed Kubą Zdrojewskim i Andrzejem Niczyporukiem. W generalnej walka toczy się o miejsca 1-2, gdzie walczą Kuba i Mateusz. O trzecie miejsce rywalizują Andrzej i Grzegorz Kopania.

Przed rozpoczęciem gier w kategoriach gimnazjalnych, tradycyjnie już wylosowaliśmy rakietę firmy Victor. Tym razem rakieta wywędrowała z Ząbek, a otrzymał ją Mateusz Sadowski. Następna szansa na wylosowanie rakiety będzie na ostatnim w tym sezonie turnieju, 8 czerwca .

W kategorii gimnazjum u dziewcząt wygrały dwie Izy. Pierwsza była Iza Gierat, a druga Iza Pomykała. Na najniższym stopniu stanęła Weronika Wojda, której tylko kataklizm mógłby odebrać zwycięstwo w całym cyklu. Drugie miejsce zapewniła sobie Iza Gierat, ale o trzecie będzie zacięta walka między Eweliną Stec, a Izą Pomykałą. U chłopców zwycięstwo zapewnił sobie Maks Góra, który jednak w tym turnieju nie miał dobrego dnia. Wygrał Patryk Fijałkowski, przed Kasią Wróblewską i Bartkiem Matusikiem. Układ punktów wskazuje, że Maks będzie pierwszy, Kasia druga, a Bartek Matusik trzeci, ale dopóki lotka w górze.

W grach podwójnych Mateusz Sadowski i Kuba Zdrojewski wygrali zawody i zapewnili sobie zwycięstwo w klasyfikacji generalnej. Drugie miejsce zajęła Kasia Wróblewska i Iza Gierat, a trzecie Błażej Krawczyk i Iza Pomykała. Kasia i Iza w generalce tracą już tylko 5 punktów do Maksa i Pawła Kamińskiego i maja szanse na drugie miejsce.

Dorośli zaczęli o 13.00. Frekwencja była nieco niższa niż przed miesiącem, ale nie było źle. U pań wygrała, „dla odmiany”, Marlena Muras, przed Asią Mądry i taka sama kolejność będzie w całym cyklu. Trzecie miejsce w Grand Prix zajmuje nieobecna dzisiaj Monika Łepkowska, a czwarte Monika Walocha, która ma jeszcze szanse na najniższy stopień podium.

Bardzo ciekawie jest u amatorów. Dotychczasowy lider Darek Gierat w finale musiał uznać wyższość drugiego Tomka Łepkowskiego. Darek pozostaje liderem na dzisiaj, ale po spełnieniu warunków regulaminu (8 najlepszych wyników z 9 turniejów) jest 6 punktów za Tomkiem. Trzeci w dzisiejszym turnieju był Kuba Orzęcki. Natomiast trzeci w cyklu Grand Prix jest Irek Wróblewski.

U zaawansowanych Jacek Sadzak nie dał szans rywalom i zwyciężył przed Dawidem Maronem i debiutującym w naszym turnieju Piotrkiem Abramowiczem. W całym cyklu Grand Prix pierwsze miejsce już zapewnił sobie Jacek Sadzak, a o drugie walczą jeszcze Dawid Maron i Łukasz Orzęcki. Ta trójka właśnie podzieli między siebie podium.

Na deser bardzo ciekawy turniej gier podwójnych. Wygrali Jacek Sadrzak z Piotrem Abramowiczem, przed Dawidem Maronem, grającym dzisiaj z Jacekiem Czeremużyńskim oraz liderami Bogdanem Kitlińskim i Arturem Tomczakiem. W generalce Bogdan i Artur właściwie zapewnili sobie zwycięstwo, a o drugie miejsce walczą jeszcze pary Dawid Maron/ Max Jachna i Marek Krawczyk/Łukasz Orzęcki, choć matematyczne szanse na najniższy stopień podium mają jeszcze Irek Wróblewski i Darek Gierat.

Następny turniej w Ząbkach – z powodu długiego weekendu – nie w pierwszą, a w drugą sobotę miesiąca, czyli 08 czerwca 2013r.

Tradycyjnie przypominam o działającej sekcji badmintona w Ząbkach. Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu: we wtorek w godzinach 18-19.30  i w czwartek w godzinach 18.30-20.00. Zapraszamy.

Do zobaczenia za miesiąc!

Marek Krawczyk

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Enquire now

Give us a call or fill in the form below and we will contact you. We endeavor to answer all inquiries within 24 hours on business days.