VI Ząbkowski Bieg w akcji Polska Biega 26.05.2013- Podsumowanie i wyniki

Tuż za pierwszą trójką na mecie pojawili się pierwsi Ząbkowianie. Czwarty przybiegł Kacper Piekarz na co dzień zawodnik I ligowego Dolcanu Ząbki.  Jako piąty pojawił się triumfator pierwszego i drugiego Biegu Ząbkowskiego – Michał Godlewski. Na szóstym miejscu rywalizacje ukończył wielokrotny uczestnik odbywających się w Ząbkach biegów –  Mateusz Dąbrowski. Siódma metę biegu minęła pierwsza kobieta. Była nią można by rzec ?etatowa? zwyciężczyni odbywających się w Ząbkach biegów ? Ewa Chreścionko. Czas zwyciężczyni w kategorii kobiet to 19 minut i 2 sekundy. Pani Ewa to żona zastępcy Komendanta Straży Miejskiej ? Pawła Chreścionko.  Za nią dobiegły kolejne panie Wiktoria Mizerakowska z Gimnazjum nr 1 w Ząbkach i Halino Piwko, dla których również nie były to pierwsze miejsca na podium ząbkowskich biegów. W ciągu kilkunastu minut pojawili się mecie pozostali biegacze. Najmłodszym uczestnikiem, który ukończył bieg był 6-letni Jaś Macioch, a najstarszym 59-letni Krzysztof Kamiński. Jak widać biegać każdy może?

W biegu wystartowały całe rodziny jak rodzina wspomnianego Jasia czyli Państwo Macioch ? Anna i Mariusz wraz z dziećmi Jasiem i Kacprem. Jeszcze bardziej liczną rodziną była rodzina Państwa Lucyny i Mirosława Gombarczyk, którzy wystartowali wraz z trójką swoich pociech ? Gabrielą (trzecia w kategorii Gimnazjów), Katarzyną i Karoliną. Rodzinnego biegania w niedzielne przedpołudnie nie brakowało, a temu właśnie służyć mają tego typu imprezy, które cieszą się w Ząbkach coraz większą popularnością.

Wszystkich uczestników , którzy ukończyli bieg można śmiało uznać za wygranych. Aktywne spędzanie czasu to wygrana przede wszystkim dla własnego zdrowia. Dobrze o tym wie Katarzyna Nitek, która zajęła 2 miejsce w kategorii kobiet +40 na co dzień ząbkowski lekarz internista.

Kolejny bieg w Ząbkach 11 listopada. Już dziś serdecznie zapraszamy!