VIII turniej badmintona z cyklu Grand Prix’2013/2014

 

W klasyfikacji 4-6 dziewcząt wygrała Karolina Łukomska, przed debiutującą w naszych zawodach Olą Kiryluk (Ola, chyba czas wracać od piłki nożnej do badmintona) i Magdaleną Krupą. Mecze stały na bardzo wysokim poziomie. W generalnej prowadzi Kamila Mil przed Julią Sobolewską, Agnieszką Dziejarską i Karoliną Łukomską. Wszystkie cztery zawodniczki maja jeszcze szanse na zwycięstwo.

U chłopców z klas 4-6 wygrał po raz pierwszy Kuba Dworzak, przed Kubą Walocha   i Błażejem Krawczykiem. W całości prowadzi Karol Szempliński przed Kubą Walocha i Błażejem Krawczykiem i ta trójka powalczy o podział miejsc na podium. Jako ciekawostkę warto wspomnieć, że na siedmiu startujących zawodników sześciu miało na Imię Jakub.

W gimnazjum jak zwykle klęska nieurodzaju – u dziewczęta wystartowały trzy, a chłopców dwóch. Wygrała Iza Pomykała przed Ulą Trusińską i Adą Trusińską. W generalce prowadzi Iza, przed Adą i Ulą. U chłopców zwyciężył Adam Walocha, przed Damianem Milem. W cyklu ta sama kolejność – trzecia jest Kasia Wróblewska.

I na koniec tradycyjnie gry podwójne. Wygrały Iza Pomykała i Kasia Wróblewska, przed Adamem i Kubą Walocha. Trzecie miejsce zajęły Ula i Ada Trusińskie. W klasyfikacji generalnej prowadzą Adam i Kuba Walocha, przed Izą i Kasią, a  trzecie miejsce zajmują Damian Mil i Kuba Paciorek.

Po dzieciach nadeszli dorośli. Paru zawodników mniej (niż zwykle) spowodowało, że mogłem obejrzeć dobranockę razem z moją córką.  Ale do zawodów:

U pań wygrała Monika Łepkowska przed Kasia Wróblewską i Asią Mądry. W klasyfikacji generalnej prowadzi Kasia, przed Moniką i Asią i wszystko wskazuje na to , że tak już zostanie.

U panów wygrał po raz pierwszy Maks Jechna przed Sławkiem Marcinkowskim i Bogdanem Kitlińskim. Bogdan zapewnił już sobie zwycięstwo w cyklu o drugie miejsce powalczą jeszcze Sławek i Irek Wróblewski. O trzecie miejsce walczą jeszcze Maks i Jacek Kutla. W tej kategorii jeszcze będzie się działo.

U zaawansowanych wygrał Jacek Sadrzak przed Dawidem Maronem i Tomkiem Mądrym. Tutaj też będzie się działo. O zwycięstwo powalczą Dawid i Tomek, a o trzecie miejsce Jacek i Tomek Łepkowski.

Zakończyliśmy bardzo ciekawym turniejem gier podwójnych. Wygrali Michał Korecki i Wiesław Gajos, przed Bogdanem Kitlińskim grającym w parze … ze mną. Trzecie miejsce zajęli Dawid Maron i Maks Jechna. Dawid i Max zapewnili sobie zwycięstwo w Grand Prix, drudzy są Michał i Wiesiek, trzeci Bogdan i ja. W walkę o podium mogą się jeszcze włączyć Paweł i Artur Tomczakowie.

I to tyle o tym ciekawym turnieju.  

Dziękuję wszystkim za przybycie i zapraszam na ostatni turniej, który  odbędzie się 7 czerwca.

Zapraszam – Marek Krawczyk

Wyniki i klasyfikacje w zakładce „Grand Prix w badmintonie”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Enquire now

Give us a call or fill in the form below and we will contact you. We endeavor to answer all inquiries within 24 hours on business days.