VII Bieg Niepodległości 11.11.2014 r.

Na starcie biegu stanęło 131 zawodniczek i zawodników. W zeszłym roku liczba startujących była bardzo podobna bo 132 startujących. VII Bieg Niepodległości był jednak rekordowym pod względem uczestników, którzy ukończyli bieg. Ze 131 osób, które wyruszyły na trasę do mety dobiegło 130 osób co jest zdecydowanie najlepszym wynikiem w historii ząbkowskich biegów. Podobnie do zeszłorocznego biegu rywalizacja toczyła się w kategoriach: szkoły podstawowe, gimnazja, kategoria open oraz 40+ z podziałem na kobiety i mężczyzn.Ponownie bezkonkurencyjny w VII Biegu Niepodległości okazał się Sylwester Kuśmierz, który dystans 4,4 km pokonał w 14 minut i 19 sekund. To jego czwarty triumf w ząbkowskim Biegu Niepodległości (poprzednio w latach: 2010, 2011, 2013). Jako drugi z czasem 14,59,9 linię mety minął Mariusz Grzybowski, który został zwycięzcą kategorii mężczyzn, którzy ukończyli 40 rok życia. Najlepsza z pań linię mety minęła na 15 pozycji . Była to z czasem 17,26,5 Aleksandra Klimczak.

Po część artystycznej, w której uczestnicy biegu wspólnie śpiewali pieśni patriotyczne nastąpiła dekoracja najlepszych w poszczególnych kategoriach. Nagrodzono po 3 najlepszych w każdej kategorii. Stąd puchary, medale oraz nagrody rzeczowe odebrało 24 zawodniczki i zawodnicy. Nagrody wręczali Burmistrzowie: Robert Perkowski i Artur Murawski, Komendanci – Policji: Dariusz Korzeń i Straży Miejskiej: Zbigniew Forysiak, dyrektorzy ząbkowskich gimnazjów: Małgorzata Zyśk i Karol Małolepszy, dyrektor M.O.S.iR. Jacek Romańczuk oraz przedstawiciele sponsorów biegu: Romualda Lizak – prezes ząbkowskiego P.G.K. Sp. z o.o. i Sławomir Duba – właściciel Grupy D.S.F. Sponsorami była również firma Machowicz Budownictwo.