VIII turniej badmintona z cyklu Grand Prix’2014/2015

 

W kategorii chłopców klas 4-6 wygrał Kacper Winek z Garwolina przed Kubą Walocha ( MKS Ząbki) i Błażejem Krawczykiem (MKS Ząbki). W generalce prowadzi Kuba Walocha i zapewnił sobie już zwycięstwo w cyklu. O drugie i trzecie miejsce walczą jeszcze Błażej Krawczyk, Kuba Niemirski i Kacper Winek.

U dziewcząt z klas 4-6 pierwsze miejsce zajęła Ania Rosa przed Basią Seweryn i Marysią Rosa.

W klasyfikacji generalnej Basia zapewniła już sobie zwycięstwo, a o drugie i trzecie miejsce walczą Samira Salameh oraz Marysia i Ania Rosa.

U dziewcząt z gimnazjum wygrała Iza Pomykała przed Karoliną Łukomską i Weroniką Hebda. Dwie pierwsze Panie prowadzą również w klasyfikacji i między sobą rozstrzygną pierwsze miejsce. Trzecie zajmuje Magda Krupa.

U chłopców z gimnazjum walka była bardzo zacięta. Wygrał Grzegorz Cybulski przed Adamem Walocha i Konradem Kalinowskim. Adam jest już zwycięzcą cyklu. O drugie miejsce powalczą jeszcze Damian Mil i Kasia Wróblewska. A na najniższy stopień może jeszcze wskoczyć Grzegorz Cybulski.

W grze podwójnej wygrali zawodnicy z Garwolina: Grzesiek Cybulski i Konrad Kalinowski przed braćmi Walocha i Izą Pomykała, która grała w parze z Kubą Dworzakiem. Pamiętajcie, że grę podwójną w tym sezonie rozliczamy indywidualnie i nagrody będą przyznane za pierwsze 6 miejsc. W tej chwili Kuba i Adam Walocha zapewnili sobie zwycięstwo, trzecia jest Iza Pomykała, czwarty Błażej Krawczyk, piąta Kasia Wróblewska i na szóstym miejscu Grzegorz Cybulski i Konrad Kalinowski. Tutaj będzie jeszcze ciekawie.

Dorośli stawili się nieco mniej licznie. Panie były tylko dwie, zatem w finale Iza Parafiańczuk pokonała Asię Mądry i zapewniła sobie zwycięstwo w generalce. Drugie zajmie Asia Mądry, a o trzecie powalczą jeszcze Kasia Wróblewska i Monika Łepkowska.

U panów w kategorii open było bardzo, bardzo ciekawie. Prowadzący w cyklu Wiesiek Gajos zaliczył małe potknięcie i zajął dopiero czwarte miejsce, co szybko wykorzystał Michał Korecki wygrywając turniej. Drugie miejsce zajął Bogdan Kitliński, a trzecie Jola Parafiańczuk. Jak już wspomniałem, Michał, wykorzystując potknięcie Wieśka, objął prowadzenie w klasyfikacji i ma nad nim 12 punktów przewagi. Trzeci jest Jacek Kutla i ma jeszcze teoretyczne szanse na trzecie miejsce. Warto zauważyć, że w najpopularniejszej w naszym turnieju kategorii, walka o podium jest wewnętrzną walką zawodników MKS Ząbki.

U zaawansowanych wygrał, jak przystało na trenera w naszym klubie, Wiktor Krawczyk przed Dawidem Maronem i Tomkiem Mądrym. Już tylko kataklizm może odebrać Dawidowi zwycięstwo w generalnej. Drugi po spełnieniu warunku ośmiu najlepszych turniejów jest Tomek Mądry, ale ma tylko dziewięć punktów przewagi nad Bartkiem Gibadło z zaprzyjaźnionego klubu WWL Club z Zielonki.

I na deser jak zwykle gry podwójne. Wygrali liderzy Michał Korecki i Wiesiek Gajos przed Janem Grabowskim i Pawłem Głażewskim. Trzecie miejsce dla mnie tym razem w parze z Wiktorem. I tutaj też nagród będzie sześć. W tej chwili pierwsze miejsce zajmują Wiesiek i Michał. I tak już pozostanie. Trzecie miejsce dla Artura Tomczaka, czwarte zajmują Jola Parafiańczuk i Marek Krawczyk, a szóste Maks Jechna.

Przypominam, że aby odebrać nagrodę trzeba zagrać w minimum czterech turniejach i stawić się na ostatnich zawodach, aby wydać talon na stoisku sponsora firmy Victor. Jeżeli zawodnik nie stawi się,  nagroda zostanie dla niego wybrana przez Organizatora (czyli mnie) .

Zatem serdecznie zapraszam do udziału w ostatnim turnieju, który odbędzie się 13 czerwca.

 

Marek Krawczyk

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Enquire now

Give us a call or fill in the form below and we will contact you. We endeavor to answer all inquiries within 24 hours on business days.