Wyniki III turnieju badmintona z cyklu Grand Prix’2015/2016

 

U dziewcząt z klas 4-6 wygrała Ania Kotlarska przed Anią Rosa i Samirą Salameh. W cyklu prowadzi Ania Rosa przed Ania Kotlarska i Samirą.

Chłopców z tej kategorii wiekowej przybyło na turniej ośmiu. Wygrał Miłosz Siepsiak przed Jakubem Ryńcem i debiutującym w naszym turnieju Kacprem Korczyńskim. Miłosz umocnił się na prowadzeniu w całości cyklu i wyprzedza  Jakuba Ryńca i swojego brata Maksa.

Wśród gimnazjalistek wygrała Karolina Łukomska przed Marysia Rosa i taka sama kolejność jest w klasyfikacji generalnej.

U chłopców gospodarze oddali pole gościom i wygrał Karol Szempliński ze Starych Babic, wyprzedziwszy Konrada Kalinowskiego i Kacpra Winka z Garwolina. Prowadzenie w cyklu utrzymał Adam Walocha, drugi jest Kacper Winek, a trzeci Jakub Walocha.

Na koniec turnieju dziecięcego – gry podwójne. Bezkonkurencyjni byli Adam Walocha i Kuba Walocha, drudzy Kacper Winek i Konrad Kalinowski, a trzeci Błażej Krawczyk i Karol Szempliński. W klasyfikacji prowadzi Kuba Walocha, przed Adamem Walocha. Trzeci jest Kacper Winek.

Po dekoracji wylosowaliśmy akcesoria badmintonowe i rakietkę, ufundowane przez naszego sponsora firmę Sportimpex, dystrybutora marki Victor. Szczęśliwcem okazała się Zosia Krawczyk, która wylosowała rakietę.

Dorośli zaczęli z małym opóźnieniem. U pań wygrała Jola Parafiańczuk przed Kasią Piskorską i Alicją Drężek.  Dzięki zwycięstwu Jola wyprzedziła Kasię w punktacji ogólnej, trzecie miejsce zajmuje Asia Mądry, która dzisiaj musiała zadowolić się miejscem czwartym.

U panów amatorów prawdziwa walka. Ostatecznie zwyciężył Paweł Bieliński przed Jarkiem Hałatkiewiczem i Irkiem Wróblewskim.  W generalce Jarek z trzeciego miejsca wskoczył na pierwsze, drugi jest Paweł Bieliński, a trzeci – dotychczasowy lider- Michał Korecki.

U zaawansowanych wygrał, dawno nieoglądany w Ząbkach, Marcin Wybierek przed Norbertem Wiechą i Tomkiem Łepkowskim. W całym cyklu prowadzi Wiesiek Gajos, przed kontuzjowanym Jackiem Kutlą i Tomkiem Łepkowskim.

I na deser tradycyjnie turniej gier podwójnych. Bezkonkurencyjni byli Marcin Wybierek i Norbert Wiecha, którzy w finale pokonali Maćka Kołdeja i Jolę Parafiańczuk. Trzecie miejsce zajęli Adam Juszczyk i Paweł Jaroszek. Prawdziwą sensacją jest utrata prowadzenia w klasyfikacji generalnej przez Wieśka Gajosa i Michała Koreckiego na rzecz Tomka Łepkowskiego i Jarka Hałatkiewicza, po ponad roku liderowania.

Ponieważ następny turniej jest 16 stycznia 2016 roku, życzę wszystkim zawodnikom i kibicom Wesołych Świat Bożego Narodzenia i Szczęśliwego Nowego Roku.

Do zobaczenia

Marek Krawczyk

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Enquire now

Give us a call or fill in the form below and we will contact you. We endeavor to answer all inquiries within 24 hours on business days.