Grand Prix’2015/2016 w badmintonie zakończone

 

W kategorii szkół podstawowych  klas  1-3 dziewczynek,  pierwszy turniej w życiu wygrała Zosia Krawczyk, drugie miejsce zajęła Milena Bińkowska. U chłopców zwyciężył Tomek Kotlarski przed Jankiem Gorajem i Kacprem Gajosem.

W całym cyklu w tej kategorii wygrał Tomek Kotlarski przed Zosią Krawczyk i Kacprem Gajosem.

W kategorii szkół podstawowych klas 4-6 dziewcząt sobotni turniej wygrała Ania Kotlarska. Drugie miejsce dla Ani Rosy, a trzecie dla Basi Seweryn. W klasyfikacji generalnej Ania i Ania też dwa pierwsze miejsca, a na najniższym stopniu podium stanęła Samira Salameh.

U chłopców zwyciężył Kajetan Baranowski, drugi był Miłosz Siepsiak, a trzeci Kacper Zychowicz.

W generalce Miłosz nie miał sobie równych w całym sezonie i wyprzedził swojego brata Maksa oraz Filipa Budzanowskiego.

Przechodzimy do gimnazjum, gdzie u dziewcząt dominowała przez cały sezon Karolina Łukomska. W ostatnim turnieju przegrała ilością lotek z Magdą Krupą, ale w całym sezonie z ogromna przewagą wyprzedziła Marysię Rosę i Magdę Krupę.

U chłopców cały sezon trwałą walka między Garwolinem i Ząbkami. W sobotnim turnieju wygrał Kacper Winek przed Konradem Kalinowskim i braćmi Kubą i Adamem Walochą.

W klasyfikacji całego sezonu wygrał Konrad przed Kacprem i Kubą Walochą.

W grach podwójnych wygrali Kacper Kalinowski z Konradem Kalinowskim przed Kubą i Adamem Walochą, a trzecie miejsce – pokonując po drodze kilkoro faworytów – zajęły Magda Krupa i Basią Seweryn.

W całości cyklu wygrał Kacper Winek, przed Konradem Kalinowskim, Kubą Walochą, Adamem Walochą, Błażejem Krawczykiem i Anią Rosą.

Po turnieju dzieci przedstawiciel zarządu MKS Ząbki oraz wieloletni animator ząbkowskiego sportu pan Józio Dola wręczył nagrody dla dzieci za całe Grand Prix: puchary i bony do realizacji na stoisku sponsora firmy Sportimpex, dystrybutora marki Victor.

Nastąpiło również losowanie rakietki i gadżetów badmintonowych marki Victor. Największym szczęśliwcem okazał się Tomek Kotlarski, który nie tylko wygrał Grand Prix, ale również wylosował rakietę.

Z małym poślizgiem rozpoczęliśmy turniej dorosłych.

Wśród kobiet wygrała Kasia Piskorska przed Asią Mądry i Magdaleną Dobosz. A klasyfikację generalną wygrała, mimo nieobecności w sobotę, Jola Parafiańczuk.  Drugie miejsce dla Kasi Piskorskiej, a trzecie dla Asi Mądry.

Największa walka miała miejsce wśród mężczyzn w kategorii open. Tutaj wszystko jeszcze mogło się zdarzyć. Ostatecznie wygrał Irek Wróblewski przed Adamem Juszczykiem i  Kasią Piskorską. Irek dzięki zwycięstwu wskoczył na drugie miejsce w całym Grand Prix ustępując tylko Adamowi Juszczykowi. Trzecie miejsce zajął Michał Korecki.

I już wiadomo, że panowie z pierwszej trójki plus Paweł Bieliński awansują do kategorii wyżej.

I właśnie w kategorii zaawansowanych w sobotę wygrał Dawid Maron przed Adamem Maśnikiem i Kubą Orzęckim. Natomiast w klasyfikacji generalnej wygrał Wiesław Gajos przed Jackiem Kutlą i Wojciechem Adamskim.

I na deser emocjonujący i obfitujący w niespodzianki turniej gier podwójnych.  Prawdziwy power pokazali Asia Mądry i Jacek Kutla, którzy pokonali zwycięzców cyklu. Ale tego dnia formę życia pokazywał Irek Wróblewski i to właśnie Irek  z Kubą Orzęckim zwyciężyli w sobotę. Drugie miejsce dla Asi i Jacka, a  trzecie dla Michała Koreckiego i Wiesia Gajosa.

Michał i Wiesiek ex aequo zajęli pierwsze miejsce w klasyfikacji turnieju, trzecie miejsce zajęła Jola Parafiańczuk, a czwarte, piąte i szóste Irek Wróblewski Adam Juszczyk i Jarek Hałatkiewicz.

Nagrody dla dorosłych za walkę w całym sezonie wręczał  V-ce Burmistrz miasta Ząbki Pan Artur Murawski.  Pan Burmistrz obserwował finałowe zmagania deblistów z ogromnym zainteresowaniem, ponieważ gry stały na naprawdę wysokim poziomie.

U dorosłych też odbyło się losowanie bonu do stoiska sponsora i kilku gadżetów badmintonowych. Szczęśliwcem okazała się być  Kasia Piskorska.

I cóż, czas podsumowywać. Na początek trochę cyfr:

W turniejach dzieci pojawiło się 100 nazwisk, czyli tylu uczestników zagrało choć raz w ząbkowskim turnieju.

W turniejach dorosłych pojawiły się 144 nazwiska. Zatem można stwierdzić, że rokrocznie uczestników przybywa, a turniej ugruntował swoją pozycje w kalendarzu imprez amatorskich Warszawy.

Przejdźmy do podziękowań:

Dziękuję władzom Ząbek za zainteresowanie naszym turniejem, uczestnictwo i wręczanie nagród uczestnikom.

Dziękuje Panu Jackowi Romańczukowi, Dyrektorowi Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, za pomoc w organizacji i przekazanie pucharów i środków na nagrody i salę na turnieje.

Panu Józiowi Doli za to, że jest z nami i pomagał w rozpropagowaniu naszego turnieju na terenie Ząbek.

Pani Małgosi Piątkowskiej i Wojtkowi Nikielowi za pomoc w prowadzeniu turniejów, dzięki czemu można było je bardzo sprawnie przeprowadzić.

I bardzo dziękuję „mojej” ekipie klubowej: Asi Mądry, Jackowi Kutli, Wiesiowi Gajosowi i Michałowi Koreckiemu, bez których byłoby bardzo ciężko wszystko zrobić.

I na koniec trochę prywaty: Dziękuję Żonie za zrozumienie i wsparcie.

Nie sposób wymienić wszystkich, zatem dziękuję wszystkim, którzy pomagali.

Mam nadzieje, że w październiku zaczniemy nowy sezon.

Do zobaczenia

Marek Krawczyk

Wyniki w zakładce „Grand Prix w badmintonie”

Zdjęcia na:

https://www.facebook.com/BadmintonZabki/photos/a.779566505506910.1073741848.245551448908421/779566565506904/?type=3&theater

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Enquire now

Give us a call or fill in the form below and we will contact you. We endeavor to answer all inquiries within 24 hours on business days.