Real lepszy od Legii w Ząbkach

Pierwsza połowa meczu z Realem nie przypominała poprzednich potyczek juniorów Legii w UEFA Youth League. Tamte spotkania charakteryzowały się dużą liczbą sytuacji podbramkowych tworzonych przez obydwa zespoły, a w środę w Ząbkach gra toczyła się głównie w środku pola. Szans na strzelenie gola było jak na lekarstwo, akcje Wojskowych i Królewskich kończyły się na 16. metrze przed bramką rywala i wydawało się, że na przerwę drużyny muszą zejść przy stanie 0:0.

W 40. minucie legioniści nie upilnowali jednak Antonio Segury, który bez asysty obrońców ruszył w kierunku bramki Majeckiego lewym skrzydłem. Już w „szesnastce” pomocnik Realu przełożył sobie piłkę na prawą nogę i precyzyjnym strzałem umieścił ją w długim roku, nie dając golkiperowi Wojskowych szans na skuteczną interwencję. Pięć minut później bierność obrońców naszej drużyny pozwoliła natomiast Albertowi oddać strzał z linii pola karnego w samo okienko bramki, w efekcie którego Legia przegrywała już 0:2.

Po przerwie obraz gry uległ znacznej zmianie. Obydwa zespoły grały znacznie szybciej, a pierwsze dziesięć minut zdecydowanie należało do Legii, która atakowała raz za razem. Potem inicjatywę przejęli Królewscy, którzy stworzyli kilka naprawdę świetnych sytuacji, ale rezultat nie ulegał zmianie. Między 65. a 70. minutą znowu przycisnęli Wojskowi i kilka razy naprawdę trudno było zrozumieć, jakim cudem piłka nie wpadała do siatki Realu. Biorąc pod uwagę liczbę szans bramkowych, legioniści spokojnie mogli doprowadzić do wyrównania.

Ostatecznie Wojskowym udało się zdobyć bramkę kontaktową w ostatnich sekundach spotkania. Z prawego skrzydła nieudanie dośrodkował Tomasz Nawotka, piłka wyszłaby za linię końcową, ale bramkarz rywala odbił ją tak niefortunnie, że ta zatrzepotała w siatce. Po czterech kolejkach UEFA Youth League legioniści mają na koncie jeden punkt.

Legia U-19 – Real U-19 1:2 (0:2)

Bramki: Zidane (s.) 90+3′ – Segura 40′, Alberto 45′

Legia: 1. Radosław Majecki – 7. Tomasz Nawotka, 2. Mateusz Bondarenko, 5. Mateusz Żyro, 3. Mateusz Hołownia – 17. Konrad Michalak, 14. Adrian Małachowski, 16. Bartłomiej Urbański (86, 21. Patryk Czarnowski), 15. Sebastian Szymański (86, 11. Aleksander Waniek), 6. Adam Ryczkowski (80, 19. Piotr Cichocki) – 9. Sandro Kulenović

Real: 1. Luca Zidane – 3. Gorka Zabarte, 5. Manu Hernando, 4. Álex Martín, 15. Carlos Cobo – 28. Alberto Fernández, 20. Jaime Seoane (69, 6. Martín Calderón), 10. Óscar Rodríguez (81, 26. Álvaro Bravo), 17. Toni Segura, 8. Sergio Díaz (75, 18. Echu) – 9. Dani Gómez.

żółte kartki: Szymański – Hernando, Seoane.

sędziował: Alan Mario Sant (Malta).