Lutowe turnieje badmintona i tenisa stołowego

Victor Grand Prix Ząbek w Badmintonie 04.02.20147 turniej 5 z 8 planowanych

W sobotę 4 lutego 2017 w hali sportowej Gimnazjum nr 1 w Ząbkach odbył się 5 z 8 planowanych turniejów badmintona z cyklu Grand Prix o Puchar Burmistrza Miasta Ząbki. Turniej był szczególny, ponieważ mieliśmy prawdziwe oblężenie e turnieju dziecięcym. Rekordowa liczba 40 dzieci przystąpiła do turniej punktualnie o godzinie 9:30.

Gościliśmy dzieci z Warszawy z Garwolina, Zielonki, Marek, Starych Babic, Wołomina a nawet z oddalonego o prawie 100 km Jednorożca koło Przasnysza. Taka ilość młodych badmintonistów sprawia, że warto pracować i organizować takie turnieje. Ale do wyników.

W kategorii klasy 1-3 dziewczęta wygrała Lena Winek przed Debiutującą w zawodach Oliwka Chalimoniuk. Wśród chłopców wygrał Franek Goraj przed bratem Jankiem i Franciszkiem Krzemińskim. We wspólnej dla dzieci klas 1-3 klasyfikacji prowadzi Franek Goraj przed Jankiem i Zosią Krawczyk, która tym razem przegrała z chorobą. Jeszcze raz wspomnę, że tak liczna reprezentacja w tej kategorii wiekowej, świadczy o coraz większej popularności olimpijskiej bądź, co bądź dyscypliny.

U dziewcząt w kategorii klas 4-6 wygrała Ania Kotlarska z Garwolina przed Basia Seweryn ze Starej Miłosnej i Tosią Skorek z Zielonki. Nasza klubowiczka Maja Stępniewska zajęła w swoim debiucie szóste miejsce. W klasyfikacji prowadzi Ania Kotlarska przed Tosią Skorek i Basia Seweryn.

Wśród chłopców w tej samej kategorii wiekowej wygrał Tomek Kotlarski z Garwolina przed Michałem Szemplińskim ze Starych Babic i Michałem Wiśniewskim z Klubu MUKS Victor Warszawa. W generalce prowadzi Tomek przed Borysem Zielińskim z klubu Akademia Badmintona i Bartoszem Skowrońskim z UKS Dwójka Wesoła.

W gimnazjum dziewcząt wygrała Magda De Makay z Akademii Badmintona przed Ania Rosa z WWL Badminton Club Marki. W całym cyklu prowadzi Ania Rosa przed Magdą i Marysia Rosa.

W gimnazjum chłopców finał był wewnętrzną sprawa zawodników MKS Ząbki. Wygrał tym razem Błażej Krawczyk prze Kuba Walocha. Na najniższym stopniu podium stanął Kacper Winek z MKS Garwolin. W klasyfikacji ogólnej prowadzi Kuba Walocha przed Kacprem Winkiem i Błażejem Krawczykiem.

Na deser tradycyjnie gry podwójne. Wygrali Błażej Krawczyk i Ania Rosa ( MKS Ząbki / WWL Badminton Club) przed Basią Seweryn i Michałem Wiśniewskim oraz Magdą De Makay i Borysem Zielińskim z Akademii Badmintona. W klasyfikacji cyklu prowadzi Ania Rosa przed Tomkiem i Anią Kotlarskimi.

Po zakończeniu gier odbyło się losowanie upominków badmintonowych firmy Victor oraz Encyklopedii Geografii. Dziękuje młodzieży za turniej i zapraszam 04 marca.

Dorośli tym razem musieli na swoja kolej poczekać ponad półtorej godziny. Wytrzymali i rozegrali swoje pojedynki, w jak zwykle panującej na naszym turnieju, rodzinnej atmosferze.

Wśród Pań wygrała Jola Parafiańczuk przed Kasią Domagałą i Alicja Drężek. W cyklu prowadzi Jola przed Kasią i Asia Mądry.

W kategorii singlowej Panów jeszcze raz powtórzę Panów wygrała Jola Parafiańczuk przed Kasia Domagała i Wiesławem Krukowskim. Postulat męskiej części zawodników był taki, aby skoro jest równouprawnienie to faceci powinni też grać w singlu Kobiet. Przemyślimy taka zmianę. W generalnej prowadzi Jola przed Kubą Walocha i Kasią.

Kategorii bardziej zaawansowanych Panów wygrał Dawid Maron przed Adamem Juszczykiem i Jackiem Kutlą a w całym cyklu prowadzi Adam przed Dawidem, natomiast trzeci jest Irek Wróblewski.

Na koniec jak zwykle emocjonujące gry podwójne, w których zwyciężyli Dawid Maron i Artur Tomczak przed Tomkiem Łepkowskim i Alicją Drężek oraz Adamem Juszczykiem i Jolą Parafiańczuk.

W klasyfikacji generalnej prowadzi Adam Juszczyk ex aequo z Jolą Parafiańczuk. Trzeci jest Bartek Orłowski.

Dziękujemy zawodnikom za przybycie i zapraszamy na kolejny turniej, który odbędzie się 4 marca 2017 roku.