XIII SuperFinał przeniesiony do Ząbek!

 

 – Bardzo intensywne opady deszczu niestety spowodowały to, że murawa nie nadaje się do gry w futbol amerykański na stadionie Zawiszy. Dbając o zdrowie zawodników oraz biorąc pod uwagę zbliżające się Mistrzostwa Świata U20 w piłce nożnej, wspólnie z zarządem obiektu oraz naszymi klubami podjęliśmy decyzję o przeniesieniu SuperFinału. Nie ukrywamy, że jest nam z tego powodu bardzo przykro, bo zależało nam, aby to wielkie święto futbolu amerykańskiego odbyło się w województwie kujawsko-pomorskim, jednak pewne rzeczy są od nas niezależne. Niemniej, mamy nadzieję, że jeszcze wrócimy do naszej współpracy i futbol amerykański pojawi się na Stadionie im. Zdzisława Krzyszkowiaka – mówi Izabella Kalinowska, członek zarządu Polskiego Związku Futbolu Amerykańskiego.

Dzięki uprzejmości i szybkiej reakcji miasta Ząbki, XIII SuperFinał odbędzie się na Dozbud Arena, a więc obiekcie, na którym na co dzień swoje mecze rozgrywają Ząbki Monarchs. W związku z przeniesieniem imprezy, organizatorzy podjęli decyzję, że wstęp na to spotkanie będzie bezpłatny, a kibicom, którzy zdążyli już zakupić swoje bilety za pośrednictwem strony ticketmaster.pl zostaną zwrócone koszta ich nabycia a w ramach rekompensaty, na stadionie w Ząbkach (za okazaniem biletu na mecz w Bydgoszczy) będą mogli odebrać atrakcyjne gadżety ufundowane przez Polską Ligę Futbolu Amerykańskiego.

Wydarzenie rozpocznie się o godz. 15:00 i poprzedzi je tradycyjny piknik sportowy. Godzina rozpoczęcia meczu nie ulega zmianie i zgodnie z planowanym wcześniej harmonogramem, pierwszy gwizdek sędziego wybrzmi o 20:00, a poprzedzi go ceremonia otwarcia 30 minut wcześniej. Wszyscy ci, którzy 21 lipca nie będą mogli dotrzeć do Warszawy, w dalszym ciągu, będą mieli sposobność obejrzeć XIII SuperFinał na kanale Polsat Sport HD oraz ipla.tv. Transmisja wzbogacona będzie efektownymi grafikami, statystykami meczowymi a oglądanie sportowych zmagań ułatwi technika wirtualnego boiska, za pomocą której gra będzie bardziej czytelna i zrozumiała.

Jest nam niezmiernie miło, że miasto Ząbki w tak krótkim czasie wydało zgodę na rozegranie XIII SuperFinału na Dozbud Arena. Przede wszystkim chciałbym podziękować zarządowi PZFA, wszystkim osobom związanym z organizacją naszego finału oraz klubowi Monarchs, który również przyczynił się do przeniesienia imprezy. To tylko pokazuje, że naszą siłą jest przede wszystkim wspólnota i wszystkich nas łączy jeden cel – dobro futbolu amerykańskiego. – mówi Przemysław Kazaniecki, Prezes Polskiego Związku Futbolu Amerykańskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Enquire now

Give us a call or fill in the form below and we will contact you. We endeavor to answer all inquiries within 24 hours on business days.