KREW=ŻYCIE / Akcja oddawania krwi 26.01.2020r. – DZIĘKUJEMY!

W niedzielę 26.01. na Stadionie Miejskim w Ząbkach odbyła się akcja krwiodawstwa. Organizatorami akcji byli: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Ząbkach, Stowarzyszenie „Heimur” z Ząbek oraz RCKiK w Warszawie. Gościliśmy w tym dniu żołnierzy z 54 batalionu lekkiej piechoty – Zegrze Południowe, 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej oraz ekipę LifeTrip – Warszawska Szkoła Przetrwania – Survival&Bushcraft.

Zebrano prawie 20 litrów krwi. Chętnych do oddania było 61 osób, ostatecznie krew oddało 44 osoby. To bardzo dobry wynik. Cieszymy się bardzo, że akcja spełniła swoje zadanie. Wczorajsza zbiórka krwi była ukierunkowana na Panią Anetę Miller, mamę półrocznej Zosi i dwuipółletniego Antosia, która przychodzi trudne leczenie w związku z postępującą chorobą nowotworową.

Zainteresowanie przeszło nasze oczekiwania. Ponad dwudziestu żołnierzy przyjechało, aby wziąć udział w naszej akcji. Oprócz oddawania krwi przygotowali punkt informacyjny, w którym dowiedzieć się można było m.in. na temat procedur rekrutacji, warunków szkolenia, zasad pełnienia służby, a także obszaru oraz zakresu działania Wojsk Obrony Terytorialnej.

Za ten najpiękniejszy dar humanitarny – oddawanie krwi, która ratuje życie niejednemu człowiekowi – wszystkim serdecznie dziękujemy. Tym bardziej dziękujemy tym, którym z przyczyn niezależnych od nich nie było dane włączyć się ten szlachetny gest. Liczymy na jeszcze szerszy udział krwiodawców w następnych akcjach: 24.05., 23.08. i 25.10.br.

 

W ramach podziękowań dawcy otrzymali przygotowany przez RCKiK słodki upominek oraz vouchery ufundowane przez Miejskie Centrum Sportu w Ząbkach Sp. z o.o. i M.O.S.iR.

Pragniemy podkreślić, że jest to najpiękniejszy czyn, dowód wysokiego zaangażowania społecznego. Jest to gest, wynikający z pobudek międzyludzkiej życzliwości. Nie ma nic piękniejszego jak bezinteresowna pomoc bliźnim i umiejętne pochylanie się nad ludzkim cierpieniem. Cieszymy się, że jest wśród nas świadomość, iż najcenniejszą wartością każdego człowieka jest zdrowie i życie, a wielkimi są Ci, którzy je ratują.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Enquire now

Give us a call or fill in the form below and we will contact you. We endeavor to answer all inquiries within 24 hours on business days.