II Turniej Badmintona z cyklu Grand Prix’2014/2015 pod patronatem Burmistrza Miasta Ząbki

W kategorii 4-6 nie było  zbyt dużo dziewcząt (zapraszamy serdecznie na następny turniej!), tak więc jedyna, która się stawiła rozegrała turniej z chłopcami. Ela Przybysz, bo o niej mowa, zajęła dobre, 6 miejsce. A zwyciężył Kacper Winek z Garwolina, drugi był Kuba Walocha, a trzeci Ignacy Repiński, który debiutuje w tym roku w tej kategorii. W generalce prowadzi Kuba Walocha, przed Miłoszem Siepsiakiem i Jackiem Stępińskim.

W gimnazjum 12 zawodników – to chyba rekord w tej kategorii wiekowej. U pań zwyciężyła Iza Pomykała, przed Karoliną Łukomską i Magdą Krupą (która ze względy na dobre umiejętności gra  kategorię  wyżej). W całości prowadzi Iza i wyprzedza Magdę i Karolinę, które mają tę samą liczbę punktów. Panów Gimnazjalistów stawiło się aż ośmiu. Ale zaraz zaraz, czy wszyscy to panowie? Otóż nie, ponieważ tę kategorię wygrała Kasia Wróblewska    (grająca z chłopakami) przed Adamem Walocha i Grzegorzem Cybulskim z Garwolina.

W klasyfikacji prowadzi Adam przed Damianem Milem i Jakubem Dworzakiem .

Kasia wygrała również gry podwójne grając w parze z Izą Pomykałą. Panie w finale pokonały parę Kalinowski/Cybulski. Na trzecim miejscu zameldowali się bracia Walocha.

Dorośli tradycyjnie stawili się licznie. U pań zwyciężyła Kasia Wróblewska (trzeci raz w dniu dzisiejszym), pokonując w finale nieco podmęczoną pojedynkami z mężczyznami Moniką Łepkowską. Trzecie miejsce zajęła debiutująca w naszym turnieju Jola Parafiańczuk.            W   generalce prowadzi Monika przed Asią Mądry i Kasią Wróblewską.

U panów było równo i bardzo zacie. W finale spotkali się Wiesław Gajos i Łukasz Kulik i pierwszy swój turniej (o ile mnie pamięć nie myli) wygrał Wiesiek, na trzecim miejscu wylądował Michał Korecki (czyli ząbkowska myśl szkoleniowa siłą jest). W klasyfikacji cyklu kolejność jest identyczna. W kategorii Open zwyciężył Tomasz Mądry przed Dawidem Maronem i Bartoszem Skórniewskim. W generalce prowadzi Dawid, przed Bartkiem Gibadło i Bogdanem Kitlińskim.

Na deser jak zwykle na naszym turnieju gry podwójne. Tym razem lotką nylonową postanowili zagrać Agata Żuraw i Piotr Kopyt. Łatwo nie było, ale doświadczona para zwyciężyła w finale (po zaciętej walce) pokonując nasz eksportowy debel Gajos/Korecki. Na trzecim miejscu para Marcinkowski/Hałatkiewicz. W cyklu prowadzą z tą samą ilością punktów Michał i Wiesiek, a na trzecim jest trzech zawodników Andrzej Milewski, Paweł i Artur Tomczakowie.

I to by było na tyle. Zapraszam na następny turniej, który odbędzie się 06 grudnia.  Prezenty mile widziane 🙂