XV Turniej „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”

W środę w samo południe do rozgrywek na ząbkowskich boiskach „Orlik” przy Szkole Podstawowej nr 2 i Publicznym Gimnazjum nr 1 przystąpiło 17 drużyn w kategorii U-12, czyli zawodników urodzonych pomiędzy 1 stycznia 2003 r., a 31 grudnia 2004 – uczęszczających do IV i V klasy szkoły podstawowej. Drużyny podzielono na 6 grup, w których drużyny rozgrywały mecze systemem „każdy z każdym”. W grupie A w wyniku losowania znalazły się ząbkowskie drużyny reprezentujące szkoły podstawowe: SP nr 2 oraz pierwsze drużyny SP nr 1 i SP nr 3. Do rozgrywek półfinałowych awansowali zwycięzcy grup. Grupę A nie bez trudu wygrała drużyna Szkoły Podstawowej nr 2. Oprócz chłopców z Ząbek do tej grupy półfinałowej awansowały :  Szkoła Podstawowa z Rząśnika oraz pierwszy zespół Szkoły Podstawowej nr 1 z Kobyłki. W drugiej grupie półfinałowej  znalazły się: Szkoła Podstawowa nr 1 z Wyszkowa oraz dwa zespoły Orłów Zielonka. Reprezentanci Ząbek w pierwszym meczu pewnie pokonali  chłopców z Rząśnika 5:1, a w drugim, bardzo wyrównanym meczu wygrali 1:0 ze Szkołą Podstawową nr 1 z Kobyłki i tym samym zajmując pierwsze miejsce grupie awansowali do finału, w którym czekał na nich pierwszy zespół Orłów Zielonka. W finale długo wynik oscylował koło remisu. W końcówce meczu tylko zawodnicy SP nr 2 z Ząbek strzelali bramki i ostatecznie wygrali 4:2 i to nasza szkoła będzie reprezentowała powiaty wołomiński i wyszkowski na finale województwa mazowieckiego, który odbędzie się na wiosnę 2015 r.

Drużyna Szkoły Podstawowej nr 2 wystąpiła w składzie:  Cholewski Artur, Czapski Damian, Czarnocki Antoni, Durajczyk Michał, Felszer Filip, Osiński Tomasz, Sasin Andrzej, Stefański Leonard, Szymczak Michał, Teodorczyk Krystian i Oskar Zaks. Trenerem był Michał Szybalski.

W czwartek do rywalizacji stanęło 9 drużyn kategorii U-10 podzielonych na trzy grupy (chłopcy urodzeni pomiędzy 1 stycznia 2005, a 31 grudnia 2006 roku –II i III klasa szkoły podstawowej). Do finału awansowali zwycięzcy grup. Podobnie jak dzień wcześniej do grupy finałowej awansowały drużyny reprezentujące:  Szkołę Podstawową nr 2 w Ząbkach  oraz pierwszy zespół U.K.S. Orły Zielonka. Stawkę finalistów uzupełnił drugi zespół Zielonkowskich Orłów.  Tym razem zawodnicy z Zielonki okazali się lepsi od drużyny SP nr 2 pokonując naszych zawodników 3:0 i 4:0 i kwestię pierwszego miejsca rozstrzygnęli w bezpośrednim meczu. Tu lepszy okazał się pierwszy zespół Orłów Zielonka wygrywając 3:1. Chłopcy ze szkoły Podstawowej nr 2 w Ząbkach zajęli wysokie 3 miejsce.

W piątek swój turniej rozegrali najmłodsi uczestnicy XV turnieju o Puchar Tymbarku. W kategorii U-8 mogli wziąć udział zawodnicy urodzeni między 1 stycznia, a 30 czerwca 2008 roku oraz od 1 stycznia do 31 grudnia 2007 roku – I klasa szkoły podstawowej. W turnieju wzięło udział 5 drużyn, które zagrały systemem „każdy z każdym”. Po rozegraniu 10 meczów najwięcej punktów zdobyli zawodnicy U.K.S. Cyklon Wołomin (10 punktów), którzy wyprzedzili  U.K.S. Orły A Zielonka (8 punktów) i pierwszy zespół Szkoły Podstawowej nr 1 w Markach. W tej kategorii wiekowej drużyny z Ząbek nie startowały.

W czasie trzech dni rozgrywek XV Turnieju Piłki Nożnej „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku” w kategoriach chłopców: U-8, U-10 i U-12 udział wzięło 285 zawodników.

GALERIA ZDJĘĆ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Enquire now

Give us a call or fill in the form below and we will contact you. We endeavor to answer all inquiries within 24 hours on business days.