Grand Prix w tenisie stołowym zakończone

W hali Gimnazjum nr 1 jako pierwsze do rozgrywek przystąpiły dziewczęta i  chłopcy ze szkół podstawowych. Z dziewcząt, które wystartowały w tej kategorii komplet zwycięstw odniosła Kamila Mil, dla której było to szóste zwycięstwo na sześć startów w naszym cyklu. Kamila okazała się najlepszą zawodniczką w klasyfikacji ogólnej. Wyprzedziła w niej o 14 punktów Karolinę Ponichterę (czwarte miejsce w IX turnieju) i o 30 punktów drugą w ostatnim turnieju Basię Zawistowską. Podobna sytuacja miała miejsce wśród chłopców ze szkół podstawowych. Swoje ósme zwycięstwo w ósmym starcie odniósł zwycięzca klasyfikacji końcowej Kuba Niewczas. Przewaga nad drugim w klasyfikacji łącznej oraz drugim w ostatnim turnieju Kubą Biernatem wyniosła 35 punktów. Trzecie miejsce w cyklu Grand Prix zajął Paweł Ponichtera, brat Karoliny, który uplasował się na czwartym miejscu czerwcowego turnieju.

Kolejni rywalizację rozpoczęli uczniowie szkół gimnazjalnych. W kategorii dziewcząt najlepsza w ostatnim turnieju okazała się Natalia Wróbel, która pokonała Dominikę Łęczycką. W klasyfikacji końcowej lepsza o dwa punkty była jednak Łęczycka, która została triumfatorką tej kategorii. Trzecie miejsce zajęła również trzecia w ostatnim turnieju Wiktoria Zawistowska.

Ostatni turniej stał pod znakiem niespodzianek w kategorii chłopców z gimnazjów. Dopiero szóste miejsce w kończącym cykl Grand Prix turnieju zajął zwycięzca tej kategorii wiekowej Daniel Dębski, który już przed rozegraniem ostatniego turnieju mógł cieszyć się ze zwycięstwa w  tej kategorii. Nieco lepiej spisał się drugi w ogólnej klasyfikacji Kuba Urbański, który zajął czwarte miejsce w tym turnieju. Piąte miejsce zajął Mil Damian, brat Kamili zwyciężczyni w kategorii szkół podstawowych, który był trzeci w klasyfikacji ogólnej. Zwycięzcą IX turnieju został Paweł Niemira, który nie miał sobie równych tego dnia (4 miejsce w całym cyklu). Niemira wyprzedził Kacpra Kądziela i Jana Stolarskiego (kolejno piąte i szóste miejsce w łącznej klasyfikacji).

Jak zwykle najliczniej obsadzoną kategorią była kategoria open. Tym razem rywalizację na swoją korzyść rozstrzygnął Artur Smarzyk, który w finale pokonał Pawła Rzeszotarskiego. Rzeszotarski został zwycięzcą kategorii open z największą przewagą we wszystkich kategoriach. Wyprzedził drugiego Przemysława Kozaka (dopiero 12 miejsce w tym turnieju) aż o 49 punktów. Smarzyk dzięki triumfowi umocnił się na trzeciej pozycji w klasyfikacji ogólnej. Wśród pań w kategorii open wygrała cykl Joanna Kiełczykowska przed Małgorzatą Rudnik i Magdaleną Mazurczak.

Najlepsi w poszczególnych kategoriach wiekowych zostali uhonorowani pamiątkowymi pucharami oraz nagrodami rzeczowymi. W całym cyklu Grand Prix’2014/2015 wystartowało 89 zawodniczek i zawodników.

Końcowa klasyfikacja cyklu Gran Prix w tenisie stołowym pod patronatem Burmistrza Miasta Ząbki:

 

Szkoły Podstawowe – Dziewczęta:        

  1. Mil Kamila – 150 pkt
  2. Ponichtera Karolina – 136 pkt
  3. Zawistowska Barbara – 120 pkt

 

Szkoły Podstawowe – Chłopcy:
1. Niewczas Jakub           – 200 pkt

2. Biernat Jakub  – 165 pkt

3. Ponichtera Paweł – 119 pkt

 

Gimnazja – Dziewczęta                                                                                                                                             

1. Łęczycka Dominika – 170 pkt

2. Wróbel Natalia – 168 pkt

3. Zawistowska Wiktoria – 95 pkt

 

Gimnazjum – Chłopcy                                                                                                                                                

1. Dębski Daniel – 157 pkt

2. Urbański Jakub – 130 pkt

3. Mil Damian – 120 pkt

 

Open – Kobiety                                                                                                                                             

1. Kiełczykowska Joanna – 105 pkt

2. Rudnik Małgorzata – 100 pkt

3. Mazurczak Magdalena             – 70 pkt

                                                                                                                                                                           

Open – Mężczyźni                                                                                                                                                       

1. Rzeszotarski Sebastian – 180 pkt

2. Kozak Przemysław – 131 pkt

3. Smarzyk Artur – 115

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Enquire now

Give us a call or fill in the form below and we will contact you. We endeavor to answer all inquiries within 24 hours on business days.