Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Strongman’2015

 

Pierwszy z nich Ivan Graholskis przyjechał z Łotwy, waga 135 kg, 34 lata. Drugi Dalius Ziminskas reprezentował Litwę, waga 110 kg, 35 lat. Kolejny zawodnik to Rolands Gulbis z Rygi, ważył 130 kg, 40 lat. Kolejna trójka to zawodnicy z Polski: Grzegorz Wiśniewski z Warszawy, 138 kg, 34 lata, Jarosław Nowacki, 134 kg, 33 lata mieszkaniec Rawicza i Tomasz Kowal zawodnik z Krynicy Zdrój 34 latek o wadze 137 kg.

Gośćmi specjalnymi mistrzostw byli Mariusz Pudzianowski i Robert Burneika – siłacze, którzy w zawodach strongmanów zdobyli wszystko co było możliwe do zdobycia. Obydwaj z sukcesem wystąpili w walkach KSW.

Zawodnicy zmierzyli się w sześciu konkurencjach, których oceniali sędziowie Bartosz Kostański i Piotr Piechowiak- Mistrz Polski w Kulturystyce i Fitness. Imprezę poprowadził komentator sportowy, showman bawiący publiczność oraz DJ Tomasz Perek.

„Przeciąganie Tira” – to pierwsza konkurencja. Samochód ważył 10,5 tony, dystans do przeciągnięcia wynosił 20 metrów, była to konkurencja na czas którą wygrał bezapelacyjnie Jarosław Nowacki.

Druga to „Uchwyt Herkulesa”. Polegała na utrzymaniu jak najdłużej dwóch elementów przymocowanych do puszek, a każdy z uchwytów to 240 kg. Konkurencję tę wygrał jednogłośnie Jarosław Nowacki. Dwóch zawodników ze względu na nieprawidłowe rozmieszczenie nóg, nie ukończyło konkurencji.

Trzecia rywalizacja, w której zmierzyli się strongmani to „Yok plus taczka”. Konkurencja ta polegała na przejściu 20 m z ważącym 400 kg yok trzymanym na barkach oraz przejazd taczką o ciężarze 400 kg dystansu 20 m. Bezkonkurencyjny ponownie okazał się Jarosław Nowacki. Robert Burneika powiedział, że jest to konkurencja brutalna, bezwzględna obciążająca nieprawdopodobnie kręgosłup i plecy.

Kolejnym wyzwaniem był tzw. „Martwy ciąg”, na którym zawodnicy w miejscu musieli podnieść platformę, na której ustawiony był samochód osobowy.  Zawodnik podnosił auto do pozycji wyprostowanej jak najwięcej razy. Wygrał Tomasz Kowal, który brawurowo wyprzedził konkurencję.

Piątą konkurencją były „Schody”. Zawodnicy wnosili 3 kloce, jeden po drugim, o wadze 225, 255 i 275 kg na szczyt schodów. Wygrał Tomasz Kowal.

Ostatnia konkurencja to „KULE”. Zawodnik musiał wrzucić kule ważące od 120 kg do 160 kg po kolei na platformy o różnych wysokościach Wygrał Tomasz Kowal.

Klasyfikacja końcowa Międzynarodowych Mistrzostw Polski Strongman’2015:
I miejsce Jarosław Nowacki – 28 punktów
II miejsce Tomasz Kowal – 26 punktów
III miejsce Grzegorz Wiśniewski – 18 punktów
IV miejsce Rolands Gulbis – 12 punktów
V miejsce Iwan Graholskis -10 punktów
VI                   miejsce            Dalius             Ziminskas                   – 8       punktów

Ale to jeszcze nie koniec niespodzianek. Przed wręczeniem pucharów byliśmy świadkami niecodziennej sytuacji.
Na płycie stadionu miejskiego w obecności nas wszystkich wybrance swojego serca oświadczył się zawodnik Tomasz Kowal. Na podium zawodników pojawiła się para narzeczonych. Tomasz ukląkł, wręczył pierścionek zaręczynowy i kosz kwiatów. Wystrzeliły w niebo sztuczne ognie. Owacjom nie było końca. Oczywiście oświadczyny zostały przyjęte. Był to znakomity i niezapowiedziany finał wydarzenia.
Ukoronowaniem wydarzenia było wręczenie pucharów przez Burmistrza Miasta Ząbki Roberta Perkowskiego.

Ogromne podziękowania należą się organizatorowi imprezy Jarosławowi Stańczykowi – właścicielowi siłowni „Maximus” w Ząbkach. Wypełnione po brzegi trybuny świadczą o tym, że zawody są znakomitym pomysłem i kolejnym sukcesem medialnym naszego miasta.

Współorganizatorem Wydarzenia był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Ząbkach.
Patronat honorowy objęło Miasto Ząbki. Patronat medialny: TVP Sport, TVP Info, TVP Polonia, gazeta samorządowa „Co słychać?”, Moja Gazeta Regionalna, Fakt, Sport w Pigułce, Przegląd Sportowy, Życie Powiatu na Mazowszu, Sportowe Fakty, Radio Eska, Radio dla Ciebie, Radio Kampus, Radio Ząbki, Ząbki 24.pl

Sponsorami byli: Grupa DSF, Przedsiębiorstwo Budowlano -Handlowe Gór-Pis s.j. Mateus Sp. z o.o., Api Market Sp. z o.o., Stowarzyszenie „Bazar Ząbki”, Przedsiębiorstwo Handlowo – Usługowe „OIO” Irena Osytek, „Stalko” Przybysz i Wspólnicy s.j., Miejskie Centrum Sportu w Ząbkach Sp. z o.o., Przedsiębiorstwo Transportowo- Budowlane „Świerczewski”, J.N. DEVELOPER, Mario-Krusz Mariusz Wojdyna, „Wiśniowski” Sp. z o.o. S.K.A, Zino Sp. z o.o., Auto Spa Jarosław Jakóbczyk, Fair Play Plus Marek Krzemieniewski s.j., Auto Idea Sp. z o.o. oddział w Łomiankach, Grupa PGD Sp. z o.o. Sp.k., Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Ząbkach Sp. z o.o., Gastro Magic Service, Drukarnia Benedysiuk, Philipiak Polska S.A. Sp. K., Dolcan Plus S.A., SK Bank, marka Devil Energy Drink, Wadima.

Międzynarodowe Mistrzostwa „Strongman” w Ząbkach, to nie tylko widowisko sportowe, ale przede wszystkim niezapomniane wydarzenie. Z niecierpliwością czekamy na kolejne zawody, licząc w nich na udział Mariusza Pudzianowskiego i Roberta Burneiki.

Joanna Wysocka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Enquire now

Give us a call or fill in the form below and we will contact you. We endeavor to answer all inquiries within 24 hours on business days.