Viktor Grand Prix Ząbek w badmintonie wystartowało w październiku już w nowej lokalizacji

W sobotę 3 listopada 2018 rozegraliśmy drugi turniej w tym sezonie.

Zainteresowanie przerosło nasze najśmielsze oczekiwania: 40 dzieci i ponad 40 dorosłych. Ta liczba zawodników spowodowała, że sędzia zawodów, Asia Mądry, musiała się bardzo uwijać aby zdążyć w jeden dzień. Należy jeszcze dodać, że turniej stał się międzynarodowy, ponieważ dołączyli do nas zawodnicy z Ukrainy i z Indii.

Ale od początku. Przed południem tradycyjnie zaczęły dzieci. U najmłodszych zwyciężył Marcel Różański przed Zuzią Grabowską i Idalią Budą.

U dziewcząt z rocznika 2006-2008 wygrała Lena Winek przed zawodniczką z Ukrainy Margaritą Kuturgą i Mają Brzozową.

U chłopców z tego samego rocznika triumfował Antoni Getka, drugi był Kajetan Chmurski, a trzeci młodszy brat zwycięzcy, Feliks.

W kategoriach trochę starszych, a mianowicie u dzieci z rocznika 2003-2005, było prawdziwe oblężenie – mecze były długie i zacięte. U dziewcząt na podium dwie zawodniczki z Ukrainy: Alina Martynenko – pierwsze miejsce i Weronika Senyk – trzecie. Przedzieliła je Oliwia Winek z Garwolina, zajmując drugie miejsce.

Ta sama sytuacja u chłopców: pierwsze miejsce Ivan Drobinczuk, drugie Borys Zieliński, a trzecie Vladyslav Humeniuk.

Nadmienię, że turniej został włączony do cyklu „100 Turniejów na 100-lecie Niepodległości”.

Z racji ogromnej liczby uczestników tym razem nie rozegraliśmy gier podwójnych.

Z małym poślizgiem gry rozpoczęli dorośli. Pierwszy raz od dwóch sezonów rozegraliśmy kategorie pań – brawo! Mam nadzieję, że stanie się to już normą i panie coraz liczniej będą uczestniczyć w naszej imprezie. Pierwsze miejsce zajęła Alina Ostapczuk, która wyprzedziła Alicję Drężek i Katarzynę Sywaczenko.

Wśród mężczyzn w kategorii B zagrała trenerka dzieci z Ukrainy, Aleksandra Gurkalo, no i ograła nam panów (następnym razem wrzucimy panią Aleksandrę do A). Drugie miejsce zajął Dominik Buda, a trzecie Daniel Górski. Ponad dwadzieścia osób w tej kategorii – działo się.

W najwyższej kategorii panów zwyciężył Dawid Maron z Ząbek (wreszcie nie byliśmy gościnni), wyprzedzając Piotrka Ryczka i Keval a Patel.

Na deser zagraliśmy najbardziej popularne w Ząbkach gry podwójne. Wygrali Karan i Keval Patel  przed Dawidem Maronem i Jackiem Nowakowskim. Trzecie miejsce zajęli Piotr Ryczek i Zbigniew Suwała.

Jeszcze raz wielkie uznanie dla Asi, że ogarnęła taki tłum graczy.

Tradycyjnie można było nabyć akcesoria badmintonowe naszego sponsora: firmy Victor Polska.

Za kilka dni powstanie klasyfikacja generalna po dwóch turniejach.